BASK Genel Başkanı Bayram Zengin: Memurların bayram ikramiyesi alabilmesi için 11. başvurumuzu yaptık

BASK Genel Başkan Bayram Zengin, memurlara bayram ikramiyesi verilmesiyle alakalı olarak yasa hükmünün yerine getirilmesi için Cumhurbaşkanına 11. kez başvuruda bulunduklarını ve Kurban Bayramı öncesinde kamu işçilerinde ve emeklilerde olduğu gibi memurlara da bayram ikramiyesi verilmesini istediklerini basın mensuplarının sorularına karşılık olarak dile getirdi.

04.08.2019 - 14:17
04.08.2019 - 15:08
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

BASK Genel Başkanı Bayram Zengin “Kurban Bayramı öncesinde memurlara ikramiye verilmesi için BASK olarak, 30 Temmuz tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha yazılı olarak talebimizi ilettik. BASK olarak; Başbakanlık dönemi hariç, Cumhurbaşkanlığı döneminde Sayın Cumhurbaşkanımıza 11. başvurumuz. Sayın Cumhurbaşkanının memurların bu haklı talebine cevap vermesini bekliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Konuşmasına devam eden Zengin, kurban Bayramının, ailelerin kurban kesmek için maddi sınırlarını sonuna kadar zorladıkları bir bayram olduğunu ve bayram dolayısıyla il dışında yaşayan anne-baba ve diğer yakınların ziyaret edilmesi durumu da söz konusu olduğundan ülkedeki her ailenin bir bayram ikramiyesine ihtiyacı olduğunu söyledi.

“Bayramların kazananı bankalar olmamalı.”

Geliri sabit olan, özellikle tek maaş ile geçinen ailelerin hem dini vecibeler gereği kurbanını kesip hem de ailelerini, büyüklerini, akrabalarını ziyaret etmesi fazlasıyla büyük bir maddi sıkıntıya sebep olabiliyor. Bu sıkıntı neticesinde de insanlar ailesine, çocuklarına, arkadaşlarına ya da akrabalarına mahcup olmamak için banka kredisi çekmek zorunda kalıyor. Sonra da bir sonraki bayrama kadar bu borcu taksitlerle ödemeye çalışıyorlar. Bu doğrultuda bayramların kazananının bankalar olmaması gerektiğini savunan Bayram Zengin, memurlara ikramiye verilmesi için her zaman başvuruda bulunacaklarını belirtti.

 

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim