Basit Ve Kullanışlı Erkek Saç Modelleri Nelerdir Ve Nasıl Yapılır?

NAVİGASYONBasit Ve Kullanışlı Kısa Erkek Saç ModelleriErkek Düz-Kısa Saç Modelleri3 Numara Saç ModelleriBasit Ve Kullanışlı Uzun Erkek Saç Modelleri Mevsimlerle birlikte kıyafet tarzları da hızla değişmektedir. Bu kıyafet değişimine ayak uydurmak için, saç stillerinde de yeni yeni modeller görüyoruz. Saç bakımına önem veren kadınlar kadar, erkekler de modayı dikkatli bir şekilde takip ediyor. Ancak erkekler […]

17.12.2018 - 21:20
17.12.2018 - 21:20
Yorum Yap
5 dk okuma süresi

Mevsimlerle birlikte kıyafet tarzları da hızla değişmektedir. Bu kıyafet değişimine ayak uydurmak için, saç stillerinde de yeni yeni modeller görüyoruz. Saç bakımına önem veren kadınlar kadar, erkekler de modayı dikkatli bir şekilde takip ediyor. Ancak erkekler saçlarına kadınlar kadar vakit harcamayı genellikle sevmezler. Bizde bu yazımızda sizler için basit ve kullanışlı erkek saç modellerine yer verdik.

Basit Ve Kullanışlı Kısa Erkek Saç Modelleri

Erkekler eskiden sade ve şık saç kesimlerine yönelirlerdi. Günümüzde o kadar çok sayıda saç kesim tarzı var ki, bu sayede erkekler kendilerine özgü tarzı bulabiliyor. Her türlü saç türüne ve yüz tipine yakışacak, hem basit hem de kullanışlı erkek saç modellerinden kısa saç modellerini sıraladık.

Enseden başlayarak yukarıya doğru uzayan saç modelini denemek isteyen erkekler, saçın üst kısımlarını dağınık halde bırakabilirler.

Enseden başlayarak yukarıya doğru uzayan saç modelini denemek isteyen erkekler, saçın üst kısımlarını dağınık halde bırakabilirler.

Erkek Düz-Kısa Saç Modelleri

Saçlarının daha havalı görünmesini ve yüz hatlarının ortaya çıkmasını isteyen erkekler, erkek düz kısa saç modellerini deneyebilirler. Bunlar;

  1. En kullanışlı olanı, yanların kısa, üst tarafların uzun olduğu modeldir. Banyodan sonra nemli saçın üst kısımlarına jöle ya da saç şekillendirici uygulayarak, çok kısa sürede hazırlanabilirler. Uzun saç ile vakit kaybetmek istemeyen erkekler arasında, oldukça popüler bir modeldir. 2019 yılında da, yanların üst bölümden daha kısa olduğu saç modelleri yaygın olarak kullanılacak.
  2. Enseden başlayarak yukarıya doğru uzayan saç modelini denemek isteyen erkekler, saçın üst kısımlarını dağınık halde bırakabilirler. Ya da daha farklı ve cool bir görünüm elde etmek istiyorlarsa, jöle ile saçlarını geriye doğru tarayabilirler.
  3. Daha çok sadelikten yana erkekler, düz kesim modelini tercih edebilirler. Böylece saça şekil vermeleri de kolay olmaktadır. Ayrıca, saçın her yönünün eşit boyutlarda kesilmesi, şık davetlerde smokine çok yakışan bir modeldir.
3 numara saç modelleri özellikle, yuvarlak ya da oval şekilli yüzlere daha çok gitmektedir.

3 numara saç modelleri özellikle, yuvarlak ya da oval şekilli yüzlere daha çok gitmektedir.

3 Numara Saç Modelleri

Her daim popülerliğini koruyan 3 numara saç modelleri özellikle, yuvarlak ya da oval şekilli yüzlere daha çok gitmektedir. Özellikle daha genç gösteren bu erkek saç modeli, ünlüler tarafından sık sık kullanılmaktadır. Bunlar;

  • Erkek kısa saç modelini tercih edenler, 3 numara saç modellerini de deneyebilirler. 3 numara saç modelini yaptırmadan evvel, bir saç stiline danışmak gerekebilir. Çünkü bu, özellikle uzun saça alışkın olan erkekler için, radikal bir değişim olacaktır. 2018-2019 yılında da revaçta olacak olan bu model, orta yaşlı ünlüler tarafından da tercih edilmektedir. Zamanla yıpranan saçlarda dökülme oranı, kadınlara göre, erkeklerde daha fazladır. Saça eski gücünü yeniden kazandırmak için, sık sık 3 numara modeller tercih ediliyor.
  • Bu modele ayrı bir hava vermek için, saçlara çizikler atılmakta ya da istenen şekiller yapılmaktadır. Erkekler bu 3 numara modelde, vücutlarına yaptırdıkları şekilli dövmeler gibi desenleri, saçlarına da yaptırmayı havalı buluyor. Farklı bir saç stili denemek isteyen erkekler, şekil yaptırmayı düşünebilirler. Ayrıca, kullanım açısından oldukça rahat bir model.

Basit Ve Kullanışlı Uzun Erkek Saç Modelleri

Genellikle kısa saç modellerini tercih eden erkekler, modanın değişmesiyle birlikte uzun saç modellerine de yöneliyorlar. Oldukça farklı modellerle karşımıza çıkan uzun saç stillerinin arasından sizler için, basit ve kullanışlı uzun erkek saç modellerini derledik.

Dağınık Uzun Saç Modeli: Günlük hayatta daha rahat giyinmeyi seven erkekler, çoğunlukla dağınık uzun saç modeli tarzını tercih ediyorlar. Bu tarz erkekler, özgürlüklerine daha düşkün olan bir yapıya da sahiptirler. Saçlarını olduğu gibi kullanmanın yanı sıra, toplayarak da kullanılabilirler.

 

Topuz Saç Modeli uygulaması için, banyodan sonra saçlar bir toka ile sıkı şekilde toplanmaktadır.

Topuz Saç Modeli uygulaması için, banyodan sonra saçlar bir toka ile sıkı şekilde toplanmaktadır.

Dağınık Topuz: Bu model, “Man Bun” adı verilen saç modeli olup farklı şekilde uygulanmaktadır. Topuz saç yönteminden ayrıldığı nokta, saçların toka ile tutturulma aşamasının gelişigüzel şekilde yapılmasıdır. Geçmiş yıllarda da oldukça tercih edilen bu stil, 2019 yılında da üst sıralarda yer alacak.
Mohawk adlı saç modelinde, saçın istenilen tarafı uzun bırakılıp, ense ve saçın her iki yanı kısaltılmaktadır.

Mohawk adlı saç modelinde, saçın istenilen tarafı uzun bırakılıp, ense ve saçın her iki yanı kısaltılmaktadır.

Mohawk Saç Modeli: Uzun saç modelleri arasında son dönemlerde yerini alan Mohawk adlı saç modelinde, saçın istenilen tarafı uzun bırakılıp, ense ve saçın her iki yanı kısaltılmaktadır. Bu modeli denemek isteyen erkekler, daha dikkat çekmek istiyorlarsa, sakalda bırakmalılar. 2018-2019 saç modasında da bu stili sık sık göreceğiz.

Büyük bir hevesle yapılan saç modeli, kimi zaman kişinin yüzünde iyi durmamaktadır. Böyle durumları yaşamamak adına, kafasında yaptırmak istediği model hakkında, konusunda uzman kişilere de danışarak sonrasında uygulamaya geçmek gerekmektedir.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]

  • www.elle.com[/su_spoiler] [/su_accordion]

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim