Başına 1 milyon lira ödül konan PKK’lı terörist öldürüldü

MİT tarafından başına ödül konan terör örgütü PKK'nın aranan isimlerinin de aralarında bulunduğu 8 terörist ölü olarak ele geçirildi.

18.12.2017 - 22:16
18.12.2017 - 22:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

MİT tarafından başına ödül konan terör örgütü PKK’nın aranan isimlerinin de aralarında bulunduğu 8 terörist öldürüldü. PKK karargahlarında öldürülen teröristlerden birinin bölgedeki eylemlerin talimatlarını verdiği ifade edildi. Öldürülen teröristin başındaki ödülün ise 1 milyon lira olduğu belirtildi.

Tunceli’de Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), terör örgütü PKK’nın sığındaki bölgelere bomba yağdırdı. Jandarma Komando timleri tarafından yapılan baskınlarda 8 teröristin öldürülerek etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Detayların yavaş yavaş ortaya çıktığı operasyonlarda dikkat çeken vurgularda yapıldı.

Son alınan bilgilere göre MİT’in başarılı çalışmaları sonrasında Pülümür ilçesi Kızılmescit-Karagöl Dere mevkiinde teröristlerin karargahtaki 1 metrelik sığınakları da yerin altında bulundu. İçişleri Bakanlığı’nın son talimatlarına göre koordineli olarak gerçekleştirilen çalışmalarda Tunceli ve Bingöl’den Jandarma Komando timleri mağaraya belirli bir mesafede helikopter aracılığı ile indirildi.

PKK’ya Darbe

Mağaranın hemen giriş bölgesinde sessiz bir şekilde İnsansız Hava Aracı da destek de bulundu. Mağaranın çevresinde bulunan timler ise PKK’lı teröristlere teslim olun çağrısında bulundu. Çağrı karşısında ateş açarak karşılık veren terör ekipleri ile askeri kuvvetlerimiz arasında silahlı çatışma yaşandı. Hem kara hem de hava destekli devam eden operasyonlarda 8 teröristin ölü olarak ele geçirildiği kaydedildi.

Operasyonda ölü olarak ele geçirilen 8 teröristten birinin ise daha önceden başına 1 milyon lira ödül konan ve arananlar listesinde yeşil kategori de “Ferhat Yılmaz” kod adlı Murat Dağ olduğu ifade edildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim