Başbakan Yıldırım’dan “Zıvanadan çıkmış Trump” tepkisi!

İTÜ Mezunları Zirvesi’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım, BM Genel Kurulu'nda bugün yapılacak olan Kudüs oylamasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

21.12.2017 - 13:24
21.12.2017 - 13:24
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Zirvesi’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, bugün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yapılacak olan Kudüs oylaması hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

BM Genel Kurulu’nda bugün yapılacak olan Kudüs oylaması öncesinde ABD Başkanı Donald Trump tarafından ülkelerin tehdit edilmesine sert tepki gösteren Başbakan Yıldırım, ABD Başkanının işi zıvanadan çıkarmış göründüğünü söyledi. Her ülkenin egemen olduğuna dikkat çeken Başbakan Yıldırım, her ülkenin bağımsız karar verecek yetkinliğe de sahip olduğunu vurguladı.

“ABD Başkanı zıvanadan çıkmış”

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ndeki oylamada 14 Güvenlik Konseyi üyesinin yanında ABD’nin yalnız kaldığını ifade eden Başbakan Yıldırım, son çare olarak genel kurulda ABD aleyhine oy verecek ülkeleri tehdit edecek noktaya kadar gelinmiş olduğunu ifade etti. ABD aleyhinde verecek ülkelere mali yardım yapılmayacağını açıklayan ABD Başkanının zıvanadan çıktığını belirten Başbakan Yıldırım, “ayağınızı denk alın” diyecek kadar işin çığırından çıktığını söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim