Başbakan Yıldırım’dan “Zıvanadan çıkmış Trump” tepkisi!

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
21 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Zirvesi’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, bugün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yapılacak olan Kudüs oylaması hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

BM Genel Kurulu’nda bugün yapılacak olan Kudüs oylaması öncesinde ABD Başkanı Donald Trump tarafından ülkelerin tehdit edilmesine sert tepki gösteren Başbakan Yıldırım, ABD Başkanının işi zıvanadan çıkarmış göründüğünü söyledi. Her ülkenin egemen olduğuna dikkat çeken Başbakan Yıldırım, her ülkenin bağımsız karar verecek yetkinliğe de sahip olduğunu vurguladı.

“ABD Başkanı zıvanadan çıkmış”

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ndeki oylamada 14 Güvenlik Konseyi üyesinin yanında ABD’nin yalnız kaldığını ifade eden Başbakan Yıldırım, son çare olarak genel kurulda ABD aleyhine oy verecek ülkeleri tehdit edecek noktaya kadar gelinmiş olduğunu ifade etti. ABD aleyhinde verecek ülkelere mali yardım yapılmayacağını açıklayan ABD Başkanının zıvanadan çıktığını belirten Başbakan Yıldırım, “ayağınızı denk alın” diyecek kadar işin çığırından çıktığını söyledi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com