Başbakan Yıldırım’dan Zarrab Açıklaması

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
22 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Başbakan Binali Yıldırım, Hilton Bomonti Otel’de katıldığı Türkiye Ekonomi Zirvesi’nde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yaptıkları çalışmaları ve ekonomik anlamdaki gelişmeleri açıklayan Yıldırım, her türlü ekonomik zorluktan alınlarının akıyla çıktıklarını belirtti. Öte yandan ABD’de tutuklu bulunan ve henüz davası sonuçlanmayan Reza Zarrab hakkında da sahte deliller kullanılarak tutuklama işleminin yapıldığını belirtti.

Konuşmasına ilk olarak Türkiye’deki ekonomik durum ile başlayan Yıldırım, ‘Ülkemizdeki ekonominin her geçen gün kötüye gittiğini ve zarar ettiğimizi belirtiyorlar. Ancak bu durum provokasyon oluşturmaktan başka bir şey değildir. Dünya çapında krizler olurken diğer ülkeler kemer sıkma politikaları uygulamakta ve küçülme açıklamaktaydılar. Ancak biz bu tür krizlerden alnımızın akıyla çıkmayı başardık ve hala de ekonomimiz yükselmeye devam ediyor. Üstelik ülkemizde FETÖ tarafından bir darbe yapılması ve beraberinde birbirinden farklı yargı işlemleri olmasına rağmen ekonomik anlamda küçülmeye gitmedik’ dedi.

‘Reza Zarrab Davası Hukuka Aykırı’

Reza Zarrab konusunda ABD hükümeti tarafından henüz bir sonuç olmamasını da konu edinen Yıldırım, ‘Zarrab için ABD’li bazı yetkililer tarafından sahte ve yalan deliller oluşturulmuş. Darbe ile Türkiye’yi yıkamayan bazı güçler ABD’deki yetkili makamlara girmeyi başarmıştır. Zarrab üzerinden Türkiye’yi vurmaya çalışıyorlar ancak her durumda olduğu gibi bu sefer de başarısız olacaklar. Zarrab için iddia edilen suçlar ve belgeler tamamen saçmalık, en kısa zamanda yargılama sürecinin tamamlanması ve Zarrab’ın serbest kalması gerekiyor’ dedi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com