Başbakan Yıldırım’dan ABD ve PYD Açıklaması

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
26 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

İngiltere’nin Londra kentine seyahat etmek üzere Sabiha Gökçen’e gelen Başbakan Yıldırım, yolculuk öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Türkiye’nin her daim ileriye yönelik adımlar attığını belirten Yıldırım, dünya gündemini meşgul eden terör sorunları konusundaki çalışmaların da devam ettiğini belirtti. Amerika Birleşik Devletleri ile PYD arasında yaşanılan silah konusuna da değinen Yıldırım, bu durumun kısa süre içerisinde çözüleceğini belirtti.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump telefonda görüşmüş ve Trump tarafından artık PYD’ye yardım yapılmayacağı belirtilmişti. PYD’ye yardım etmenin yanlış olduğunu da sözlerine ekleyen Trump, ‘Bu dakikadan sonra PYD’ye karşı herhangi bir silah, mühimmat ya da farklı desteklerimiz olmayacak. Onlara bu zamana kadar yapılan destekler hataydı’ demişti.

‘Doğru Olanı Yaptılar’

Konu ile ilgili gelen soruları yanıtlayan Yıldırım, ‘Amerika Birleşik Devletleri çok önce yapması gereken işlemi yeni yapıyor. Bizler uzun yıllardır PKK’nın bir kuzeni, yeğeni gibi Suriye’de faaliyet gösteren PYD’ye destek vermenin yanlış olduğunu belirtmiştik. Onlar da hatalarını anladılar ve artık PYD’ye destek verilmeyecek. Bu bütün dünya için en mantıklı karar oldu’ dedi.

Öte yandan İngiltere’nin Londra kentine uçacak olan Yıldırım’ın burada çeşitli diplomatik görüşmeler yapacağı da belirtildi. Basın toplantısının sonlanmasıyla birlikte Yıldırım seyahat etmek üzere odadan ayrıldı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com