Haber

Bartın’da 14 Yaşındaki Kızı Kullanarak Şantaj Yapan Anne ve Babanın da Aralarında Bulunduğu Çete Çökertildi

Bartın’da 14 yaşındaki kız çocuğunu kullanarak vatandaşları ağlarına düşüren ve milyonlarca lira para toplayan, kız çocuğunun anne, baba, teyze ve amcasının yer aldığı çete polis ekipleri tarafından çökertildi.

Milyonlarca Lira Topladılar

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü’ne giden Z.A. isimli bir kişi, sosyal medyadan tanıştığı ve kendisine sürekli olarak şantaj yapan Sevgi Çağlar olarak tanıdığı bir kişiye bir yıldan bu yana belirli aralıklarla 1 milyon 287 bin 647 lira para yolladığını söyleyerek şikayetçi oldu. Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri bu şikayetin ardından çalışma başlatarak Sevgi Çağlar ismi ile sosyal medyada hesabı bulunan M.Ö. isimli şahsı belirledi. Kısa süre içerisinde şüpheliyi gözaltına alan polis ekipleri kurulan korkunç tuzağı sorgu sırasında ortaya çıkardı. Alınan bilgilere göre maddi durumu iyi olan kişileri belirleyen M.Ö., 14 yaşındaki öz kızını sosyal medya aracılığı ile bu kişilerle görüştürüyor, ardından da görüntü ve fotoğraf alarak sonradan bu durumu öğrenmiş gibi karşı tarafı tehdit ediyordu. Bu şekilde para toplayan şahıs, şantajlarına boyun eğmeyen kişileri de yaşı küçük olan çocuğuna internet üzerinden taciz yapıldığını iddia ederek şikayet ediyordu.

Ailenin Hepsi İşin İçinde

Polis ekipleri para transferini de tespit ederken şantaj şebekesinin içerisinde kadının kocası, görümcesi, erkek kardeşi ve kayınbiraderinin de olduğunu belirledi. Bankaların kamera kayıtlarına da ulaşan emniyet ekipleri müştekiler tarafından gönderilen paraların M.Ö. ve kocası S.Ö tarafından çekildiğine dair görüntülere de ulaştı. Yaklaşık 1 yıldan beri bu şekilde insanlara şantaj yapan şüphelilerin Mersin’de bir vatandaştan 518 bin lira aldığı tespit edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri bunun üzerine harekete geçerek eş zamanlı olarak kayseri, Ankara ve Elazığ’da operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyon sonucunda, M.Ö, S.Ö, D.E., E.D., F.S., F.S, C.Ç., Y.E. ve M.Ö. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda hesap cüzdanı ele geçirilirken aynı zamanda müştekilere ait olduğu tahmin edilen 79 bin TL para, flash bellek, bilgisayarlar ve dijital dokümanlar ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler ifadeleri alınmak üzere Bartın İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu