Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Balıkesir’de Yüzlerinde Yanma Ve Kaşıntı Şikayeti Olan 98 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde ilkokul ve ortaokulda 98 öğrenci yüzlerinde kaşıntı ve yanma şikayeti ile çevrede bulunan hastanelere kaldırıldı.
Son Güncelleme:
 Balıkesir’de Yüzlerinde Yanma Ve Kaşıntı Şikayeti Olan 98 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde bir okulda 98 öğrencinin yüzlerinde yanma ve kaşınma şikayeti nedeniyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Öğrencilerin özellikle ağız bölgelerinde kaşıntı olduğu öğrenilirken idare tarafından okula sağlık ekipleri çağırıldı.

Hastanede Ayakta Müdahale Edildi

Okula gelen sağlık ekipleri tarafından çevrede bulunan hastanelere kaldırılan 98 öğrenci ayakta müdahale edildiği öğrenildi. Olayı haber alan çocukların aileleri de hastaneye gelerek çocukların durumu hakkında bilgi aldı. AA muhabirine açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, öğrencilerin şikayeti üzerine okula sağlık ekiplerinin yönlendirildiğini dile getirdi.

Okuldaki Sudan Ve Deterjanlardan Örnek Alındı

İl Milli Eğitim Müdürü Yıldız olayın nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldığını belirtirken okulda bulunan deterjan su ve yemeklerden örnek alındığını dile getirdi. Yaşanan bu kaşıntıların büyük ihtimalle sudan kaynaklandığını düşündüklerini belirten Yıldız, öğrencilerin durumunun iyi olduğunu ve endişe edilecek bir şey olmadığını söyledi.

İl Sağlık Müdürü De Hastaneye Gelerek Bilgi Aldı

Hastaneye kaldırılan öğrencileri ziyaret için gelen İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz da öğrencilerin durumlarının iyi olduğunu ve korkulacak bir şey olmadığını dile getirdi. Öğrencilerin yüzlerinin yanı sıra ellerinde ve gözlerinde de kaşınma ve yanma şikayeti olduğunu belirten Yavuzyılmaz, bazı öğrencilerin ailelerine teslim edildiğini bazılarının da daha hala hastanede tedavilerinin devam ettiğini fakat çocukların hayati tehlikesinin olmadığını dile getirdi. Aynı zamanda öğrencilerin müşahede altına alınacak bir durumu da olmadığını söyleyen Yavuzyılmaz, tedavileri tamamlandıktan sonra evlerine gönderileceklerini ifade etti.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mucize Doktor Dizisi Neden Bu Kadar Tuttu
6 11 2019 - 12:39
Müge Anlı Nazife Demirel Videosu Hakkında Açıklama Yaptı
4 10 2019 - 13:37
Volkswagen Türkiye’yi Tercih Edince Bulgarlar Çılgına Döndü
4 10 2019 - 12:56
Fatih Terim Devre Arasında Kadar Yeni Bir Onyekuru İstiyor
4 10 2019 - 10:56
Chloe’den Geçtiğimiz Aylarda Boşanan Serdar Ortaç Gizemli Bir Kadınla Yakalandı
4 10 2019 - 10:27
Sosyal Medyada Türkiye’nin Milli Değerlerine Ve Şehitlere Küfürler Yağdıran Çocuk Gözaltına Alındı
3 10 2019 - 21:01
Yorum Yap