Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Balık Bekleyenlere Müjdeli Haber Geldi Karadeniz’de Hamsi Bolluğu Başladı

Batı Karadeniz'de balıkçılar sezon başından bu yana avladıkları az miktarda balıkla geri dönüyordu. Nihayet balıkçıların ve balık severlerin yüzünü güldürecek haber geldi Karadeniz'de hamsi bolluğu başladı.
Son Güncelleme:
 Balık Bekleyenlere Müjdeli Haber Geldi Karadeniz’de Hamsi Bolluğu Başladı

Avlanma sezonunun başlaması ile birlikte denize açılan balıkçılar ilk günlerde az miktarda balıkla limana dönüyordu ancak Düzce’nin Akçakoca ilçesinde hamsi bolluğu başladı. Karadeniz’e gırgır ve trol adı verilen tekneleri ile açılan balıkçılar sabah saatlerine kadar avlandı ve artık Bulgaristan sınırından Türkiye’ye giren hamsi ile yüzleri güldü.

 Balık Fiyatları Düşecek

Balıkçıların avladıkları bol miktarda balık da limana gelmelerinin ardından balık fiyatlarının da düşmesi bekleniyor. Teknelerle Akçakoca Limanı’na getirilen ve kasalarla kamyonları alınan hamsi, buradan Türkiye’nin diğer bölgelerine gönderiliyor. Balık bolluğunun fiyatları da yansıması ve balık fiyatlarının aşağıya çekilmesi bekleniyor.

 Bolluğun Devamı Gelecek

AA muhabirine açıklama yapan Balıkçı Şükrü Kocareis, denize açıklarında hamsi bolluğu ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi. yaklaşık 16-17 ton hamsi avladıklarını dile getiren Kocareis, yaklaşık bin kasa avladıklarını ve biraz rahatladıklarını, sabaha kadar denizde dolaştıklarını söyledi. Şu anda balık durumundan memnun kaldıklarını söyleyen Kocareis, hamsinin uzun süre avlanma imkanı sağlayacağını düşündüklerini dile getirdi. Bolluğun devamının gelmesini beklediklerini söyleyen Kocareis, Bulgaristan ve Romanya’dan hamsinin Türkiye sınırına girdiğini durumun iyi göründüğünü ve 1-2 ay avcılık yapabileceklerini ifade etti.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mucize Doktor Dizisi Neden Bu Kadar Tuttu
6 11 2019 - 12:39
Müge Anlı Nazife Demirel Videosu Hakkında Açıklama Yaptı
4 10 2019 - 13:37
Volkswagen Türkiye’yi Tercih Edince Bulgarlar Çılgına Döndü
4 10 2019 - 12:56
Fatih Terim Devre Arasında Kadar Yeni Bir Onyekuru İstiyor
4 10 2019 - 10:56
Chloe’den Geçtiğimiz Aylarda Boşanan Serdar Ortaç Gizemli Bir Kadınla Yakalandı
4 10 2019 - 10:27
Sosyal Medyada Türkiye’nin Milli Değerlerine Ve Şehitlere Küfürler Yağdıran Çocuk Gözaltına Alındı
3 10 2019 - 21:01