Bakanlıklar KPSS Şartı Olmadan Binlerce Memur ve Personel Alımı Yapacak

Bakanlıklar bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için KPSS şartı olmadan binlerce personel alımı yapacak. Çeşitli bakanlıklar tarafından yayınlanan KPSS şartı ile ya da KPSS şartsız personel alımı ilanları iş arayan gençlere Umut oldu. Hangi bakanlıkların kaç kaç tane alacağına ilişkin detaylar haberimizde...
Yorum Yap
1 dk okuma süresi
6 Eylül 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Diyanet İşleri Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanlara göre toplamda 7 bin yeni personel alımı yapılacak. Farklı bakanlıklara ve farklı sayılarda yapılacak olan alımları ilişkin Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden duyurular yayınlandı. Alım yapacak bu üç Bakanlığı alımları için KPSS şartsız personel alımı ilanı yayınladı öğrenildi. Bakanlıklar hazırladıkları bu ilanlarla bünyelerindeki memur personel eksikliklerini gidermek istiyor.

Hangi Bakanlık Kaç Personel Alımı Yapacak?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilan açık alan üç bakanlık duyurularına bakıldığında Sağlık Bakanlığı en çok personel alımı yapan bakanlık olarak dikkatleri üstüne çekiyor. 2018 yılı kapsamında Sağlık Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere toplam 6 bin 825 personel alımı yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı sayısı ise 35 olarak açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açılan ilanda aranan personel sayısı 142 olarak duyuruldu. Fakat bakanlıkların bu konuda açıklamaları sürüyor ve KPSS şartı olmadan personel alımı yapılacağı belirtiliyor.

Personel Alımı Başvuru Şartları

İlana çıkan Bakanlığa göre değişen başvuru şartları içerisinde en az lise mezunu olmak şartı hemen hemen bütün bakanlıklar tarafından isteniyor. Hazırlanan ilanlarda bazı pozisyonları ön lisans veya Lisans mezunu adaylar da başvuru yapabiliyor. Bütün ilanlar da istenen genel başvuru şartları ise şu şekilde;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Devlete karşı işlenen suçlara iştirak etmemiş olmak
  • Kamu hak mahrumiyeti bulunmamak
  • Yüz kızartıcı suç işlememiş olmak

Başvuru için istenen genel şartların yanı sıra her bakanlık tarafından hazırlanan ilanda ayrı ayrı özel şartlarda sizlerden isteniyor. Bunun yanı sıra ilanlarda uzmanlık gerektiren alanlara başvuru yapmanız durumunda uzmanlık belgesi ibraz etme zorunluluğu bulunduğunu söylemekte de yarar var.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir.Gizlilik Politikası |Hakkımızda | Künye | İletişim devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com