Bakan Yılmaz’dan Ders Süreleri Müjdesi

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
20 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Eğitim alanında yapılan değişiklikler sonrasında vatandaşlar arasında fikir ayrılıkları meydana gelmiş ve bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı’na da yoğun tepki verilmişti. Ancak yaşanılan son gelişmeler sonrasında eğitim sisteminde yeni değişiklikler yapılacağı belirtildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile birlikte Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni dönemde ders sürelerinde değişikler yapılacağını belirtti.

Bilindiği üzere uzun bir süredir okullarda ders saati 40 dakika olarak belirlenmiş ve ara ara gündeme gelse de değişiklik yapılmamıştı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise müjdeli haberi vererek okuldaki ders saatlerinin düşürüleceğini duyurdu.

‘Beni 40 Dakika Dinler Misiniz?’

Katıldığı açılış töreninde söz alan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ‘Sizler şu anda beni 40 dakika boyunca dinler misiniz? Muhtemelen belli bir süreden sonra dikkatiniz dağılacak ya da dinlemeyi bırakacaksınız. Bu durum öğrenciler için de geçerlidir. Her ne kadar ders süresi 40 dakika olsa da bilim, teknoloji çağında yapılan araştırmalar sonrasında öğrencilerin 40 dakika boyunca dikkatini toplayamadığı ve odaklanmadığı belirtilmektedir. Bu sebeple bizler de öğrencilerin verimliliğini arttırmak için ders saatlerinde düzenlemeler yapmalıyız. Ayrıca derslerde teknolojiden de yardım alacağız ancak teknolojinin bağımlısı olmamamız gerekir. Bu aradaki çizgiyi eğitmenlerimiz doğru bir şekilde kullanacak, eğitimdeki seviye artış gösterecektir’ dedi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com