Bakan Soylu, ‘Cam Filmine Ceza Kesilmeyecek’

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
27 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Araçlarda bulunan cam filmleri özellikle son dönemde Türkiye gündemini baya bir meşgul etmişti. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde yetkililerden yapılan açıklamalara göre araç camlarına karartıcı film takanlara modifiye üzerinden ceza kesileceği belirtilmişti. Yaşanılan olaylar sonrasında Türkiye çapında tepkiler gelirken, konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da açıklamalarda bulunmuş ve cam filmine gelen yasağın değerlendirilmesi gerektiği belirtilmişti. Yaşanan olaylar sonrasında yetkililer tarafından bir süredir açıklama yapılmazken, İçişleri Bakanlığı Süleyman Soylu tartışmalara son noktayı koydu.

‘Şimdilik Ceza Yok’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da durum hakkında fikrini beyan ettiğini söyleyen Soylu, ‘Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde ceza getirilmiş ve bir süredir de araçlara cam konusunda ceza kesiliyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı sonrasında cam filmi cezası bir süre durduruldu. Şimdilik yönetmeliklerinin birleştirilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Bu durumun tamamlanması halinde tekrardan ceza kesilmeye başlanabilir. Gerekli incelemeler yapılacak, vatandaşlar için uygun bir durum bulunması bekleniyor’ dedi.

Yapılan açıklama ise kısa süre içerisinde sosyal medyada tartışılmaya başlanırken, ilerleyen zamanlarda tekrardan cam filmine yasak gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Bilindiği üzere cam filmi yasaklar listesine girdiğinden beridir bazı araç sahiplerine çeşitli cezalar yazılmıştı. Vatandaşlar tarafından gelen tepkiler sonrası yetkililer geri adım atmasa da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması sonrası cezalar askıya alındı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com