Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan öğrencilere sürpriz açıklaması: Kitap okuyanlar yaz kamplarında misafir edilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bolu'da katıldığı bir ziyaret sırasında yaz tatilinde öğrenciler için hazırladıkları bir sürprizi açıkladı. Bakan Selçuk açıklamasında öğrencilerin yaz tatilinde dünya klasiklerinden belli eserlerden birine okuyup video ile belgelemeleri durumunda gençlik kamplarında misafir edeceklerini ifade etti.

06.08.2019 - 14:15
06.08.2019 - 18:23
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün Bolu’da Aladağ gençlik kampında bulunan öğrencileri ziyaret etti. Burada önemli açıklamalar yapan Bakan Selçuk, öğrenciler için bir sürpriz hazırladıklarını söyledi. Öğrencilerin dünya klasiklerinden belli bir eseri okuyup video ile belgelemelerini istediklerini söyleyen bakan Selçuk, kanıtlayan öğrencilerin gençlik kamplarında misafir edileceğini ifade etti.

Gençlik kampları çok önemli

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gençlerle bir araya geldiği ziyaretin ardından yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı olarak özellikle belirli dönemlerde gençlere bir hediye olarak ya da onların tatil dönemlerinde eğitim hususlarını daha da zenginleştirmek için düşündükleri şeyler olduğunu söyledi. Projeler çerçevesinde gençlik kamplarının önemli bir yeri olduğunu belirten Selçuk, liseli çocuklara yönelik olarak “çok okuyan çok gezer” konusunda bir proje gerçekleştirdiklerini, bu proje kapsamında öğrencilerin dünya klasiklerinden belli eserleri okuyarak video ile kanıtlamaları durumunda gençlik kamplarında misafir edileceklerini söyledi. Bakan Selçuk okumayı zenginleştirmek ve okuma oranını yükseltmek adına bunu yaptıklarını belirterek, bir yandan da Türkiye’deki çocukların kaynaşmasını ve bütün farklı illerden gelen öğrencilerin bir arada tanışıp kaynaşmasını arzu ettiklerini söyledi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim