Bakan Sarıeroğlu’ndan taşeron ve asgari ücret açıklaması

TBMM’de bakanlığının 2018 bütçesi ile ilgili konuşan Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçiler ve asgari ücret konularında milletvekillerinin sorularını cevapladı.

17.12.2017 - 11:03
17.12.2017 - 11:03
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanan 2018 Merkezi Yönetim Bütçe kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bütçesi ile ilgili olarak milletvekillerinin sorularını cevaplayan Bakan Jülide Sarıeroğlu, taşeron düzenlemesine ve asgari ücrete ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Bakan Sarıeroğlu, taşeron işçileri ilgilendiren düzenlemenin yaklaşık 2 gün içerisinde tamamlanacağını ve yasal zemine kavuşması yönünde adımların atılmış olacağını söyledi.

Asgari Ücret Açıklaması

2018 yılı için asgari ücret ile ilgili olarak da konuşan Bakan Sarıeroğlu, net asgari ücrette reel olarak %111’lik artış yapmış bir iktidar olduklarını hatırlattı ve asgari ücreti hiçbir zaman siyasi popülizm malzeme yapmadıklarını ifade ederek, asgari ücretin Türkiye açısından önemli bir denge ücret olduğunu vurguladı.

Teşvik sisteminde bile asgari ücretten daha da yukarı çıksın diye ücretlerde yeni bir dizayna gitmiş durumda olduklarını aktaran Bakan Sarıeroğlu, asgari ücretin Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenen bir ücret olduğuna dikkat çekti. İşçilerle ve işverenlerle hükümet olarak ikinci görüşmeyi yaptıklarını belirten Sarıeroğlu, varılan mutabakatla tüm kesimler için faydalı olacak ve her kesimin beklentisini karşılayacak asgari ücreti yine AK Parti iktidarı olarak kendilerinin belirleyeceklerini söyledi. Bakan Sarıeroğlu, yakın zamana kadar işverenler, emekliler ve çiftçiler ile ilgili olarak da güzel çalışmaların olacağı müjdesini verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim