Bakan Sarıeroğlu’ndan taşeron ve asgari ücret açıklaması

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
17 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanan 2018 Merkezi Yönetim Bütçe kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bütçesi ile ilgili olarak milletvekillerinin sorularını cevaplayan Bakan Jülide Sarıeroğlu, taşeron düzenlemesine ve asgari ücrete ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Bakan Sarıeroğlu, taşeron işçileri ilgilendiren düzenlemenin yaklaşık 2 gün içerisinde tamamlanacağını ve yasal zemine kavuşması yönünde adımların atılmış olacağını söyledi.

Asgari Ücret Açıklaması

2018 yılı için asgari ücret ile ilgili olarak da konuşan Bakan Sarıeroğlu, net asgari ücrette reel olarak %111’lik artış yapmış bir iktidar olduklarını hatırlattı ve asgari ücreti hiçbir zaman siyasi popülizm malzeme yapmadıklarını ifade ederek, asgari ücretin Türkiye açısından önemli bir denge ücret olduğunu vurguladı.

Teşvik sisteminde bile asgari ücretten daha da yukarı çıksın diye ücretlerde yeni bir dizayna gitmiş durumda olduklarını aktaran Bakan Sarıeroğlu, asgari ücretin Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenen bir ücret olduğuna dikkat çekti. İşçilerle ve işverenlerle hükümet olarak ikinci görüşmeyi yaptıklarını belirten Sarıeroğlu, varılan mutabakatla tüm kesimler için faydalı olacak ve her kesimin beklentisini karşılayacak asgari ücreti yine AK Parti iktidarı olarak kendilerinin belirleyeceklerini söyledi. Bakan Sarıeroğlu, yakın zamana kadar işverenler, emekliler ve çiftçiler ile ilgili olarak da güzel çalışmaların olacağı müjdesini verdi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com