Bakan Gül’den seçim ittifakına ilişkin açıklama

Özel bir televizyon kanalının canlı yayın programına konuk olan Adalet Bakanı Gül, seçim ittifakına ilişkin olarak çalışma yapıldığını söyledi.

19.12.2017 - 12:54
19.12.2017 - 12:54
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, özel bir televizyon kanalının canlı yayın programına konuk olarak gündemde bulunan konularla ilgili önemli açıklamalar yaptı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilen seçim ittifakı hakkında değerlendirmelerde bulunan Adalet Bakanı Gül, seçim ittifakına ilişkin olarak uyum yasaları kapsamında çalışma yapıldığını söyledi. Bakan Gül ayrıca, seçim barajı konusunda herhangi bir çalışma bulunmadığını da belirtti.

Diğer yandan, ABD’de devam eden Rıza Zarrab davasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Gül, davadaki tanığın FETÖ’cü, hâkimin ve savcının FETÖ ile bağlantıları bulunan bir kurgunun izlendiğini ve hukuk açısından trajedi olan davanın komediye dönüştüğünü söyledi.

Türkiye’den Resmi Bir Belge Talebi Yok

Türkiye’nin terörist olarak aradığı birisinin mahkemede tanık olarak maaşa bağlanmasının kabul edilemez olduğunu ifade eden Bakan Gül, davanın fiilen çökmüş durumda olduğunu vurguladı. Dava sonunda verilecek kararın paçavradan ibaret olduğunu belirten Bakan Gül, dava ile ilgili olarak şu ana kadar Türkiye’den herhangi resmi bir belge talebinde bulunulmadığını aktardı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim