Bakan Demircan, bazı devlet hastanelerinin kapatılacağını açıkladı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, devlet hastanelerinin durumuna ilişkin bilgiler verdi.

19.12.2017 - 16:51
19.12.2017 - 16:51
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, ekonomik veya fiziki ömrünü dolduran ve yenilenmesi gereken devlet hastanelerini kapatacaklarını ifade etti. Hastanenin deprem riski açısından sorunlu ise ve eskimiş durumdaysa, yeni yapılan hastanelerin yatak kapasitesi de dikkate alınarak kaldıracaklarını anlatan Bakan Demircan, Türkiye’nin yaklaşık 100 bin kişinin yatak gereksinimini tespit ederek bir kısmının da yenileneceğini söyledi.

Devlet Hastaneleri Yenileniyor

Daha önce hastanelerde bulunan yatak sisteminin koğuş sistemi olduğuna işaret eden Bakan Demircan, şu an itibariyle tek yatak ve en fazla da 2 yataklı oda sistemine geçildiğini belirtti. Bu sisteme geçerken sırasıyla eski hastanelerin de yenilenmiş olacağını söyleyen Bakan Demircan, işlerliği olan ve fiziki yeterliliği bulunan hastanelerin kapatılması diye bir şeyin söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.

Sağlık Bakanı Demircan, ayrıca Tam Gün yasasıyla ilgili bir soru üzerine ise, söz konusu yeni düzenlemenin insan gücünü en verimli şekilde milletin hizmetine sunma çalışması olduğunu söyleyerek, bunu esnek çalışma modeli olarak hazırladıklarını ve tam gün çalışmanın birebir karşılığının olmadığını belirtti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim