Bakan Demircan, bazı devlet hastanelerinin kapatılacağını açıkladı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
19 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, ekonomik veya fiziki ömrünü dolduran ve yenilenmesi gereken devlet hastanelerini kapatacaklarını ifade etti. Hastanenin deprem riski açısından sorunlu ise ve eskimiş durumdaysa, yeni yapılan hastanelerin yatak kapasitesi de dikkate alınarak kaldıracaklarını anlatan Bakan Demircan, Türkiye’nin yaklaşık 100 bin kişinin yatak gereksinimini tespit ederek bir kısmının da yenileneceğini söyledi.

Devlet Hastaneleri Yenileniyor

Daha önce hastanelerde bulunan yatak sisteminin koğuş sistemi olduğuna işaret eden Bakan Demircan, şu an itibariyle tek yatak ve en fazla da 2 yataklı oda sistemine geçildiğini belirtti. Bu sisteme geçerken sırasıyla eski hastanelerin de yenilenmiş olacağını söyleyen Bakan Demircan, işlerliği olan ve fiziki yeterliliği bulunan hastanelerin kapatılması diye bir şeyin söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.

Sağlık Bakanı Demircan, ayrıca Tam Gün yasasıyla ilgili bir soru üzerine ise, söz konusu yeni düzenlemenin insan gücünü en verimli şekilde milletin hizmetine sunma çalışması olduğunu söyleyerek, bunu esnek çalışma modeli olarak hazırladıklarını ve tam gün çalışmanın birebir karşılığının olmadığını belirtti.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com