Haber

Bakan Bizzat Açıkladı! PTT 5 Bin Memur Personel Alımı Yapıyor

Kargo taşımacılığına başladıktan sonra Dünyanın dört bir yanında da hizmet veremeye başlayan PTT, büyümesine de hızla devam ediyor. Bu büyüme dolayısıyla  da PTT memur personel alımı ilanları hız ve önem kazanıyor. E- ticaret sektörüne de adım atan PTT, yine binlerce personel alacak. PTT 2018 yılında kaç personel alacak sorusunun yanıtı merak içerisinde beklenirken, ilk açıklama Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan geldi.

Geçtiğimiz yıl personel alımı ilanı açan, ancak 2 bin 500 kişilik personel ataması son anda durdurulan PTT, 2018 yılında iki katı kadroya alım yapıyor. Bugün bir açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT’ye 5 bin memur alımı yapılacağını ilan etti. Memur olmak isteyen adaylar ise şimdi, PTT’nin 5 bin memur alımı hangi pozisyonlar için yapılacak sorusunun yanıtını arıyor.

PTT HANGİ POZİSYONLARA ALIM YAPACAK?

Bugün Bursa’da PTT’nin araç alımı organizasyonuna katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, memur olmak isteyen adaylara müjdeli haberi verdi. Arslan, 2018 yılında Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi 5 bin memur alımı yapacağı haberini vatandaşlarla paylaştı. Fakat bu açıklamanın ardından herkes alınacak pozisyonlar nelerdir gibi soruların yanıtlarını aramaya başladı. PTT bu yıl dağıtıcı, büro görevlisi ve gişe görevlisi pozisyonlarına alım yapmayı planlıyor. Ancak, ihtiyaç duyulması durumunda teknisyen, avukat, şoför, hizmetli, bekçi, mühendis, güvenlik görevlisi gibi kadrolara da alım yapılabilir. Henüz bu konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı ve resmi ilan da yayınlanmadı.

PTT 5 BİN MEMUR ALIMI NE ZAMAN?

PTT’nin 5 bin memur alımı ilanı henüz resmi olarak yayınlanmadı. Bu nedenle de alımların tam olarak hangi tarihte yapılacağı ve hangi pozisyonlar içim yapılacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. PTT insan kaynakları tarafından resmi ilanın açıklanmasının ardından alım tarihleri ve pozisyonlar hakkında detaylı bir bilgiyi bu siteden sizlere ulaştıracağız. Siz de sitemizi takipte kalarak, kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan memur personel alımları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu