Bağımsız Aday İstanbul Seçimlerinin Yenilenmesi İçin YSK’ya Başvurdu

İstanbul'da 23 Haziran tarihinde yenilenen seçimleri ezici bir üstünlükle Ekrem İmamoğlu kazandı. Ekrem İmamoğlu saatler önce yaptığı açıklamada seçime henüz bir itirazın olmadığını söylemişti. Ancak seçime katılan bağımsız adaylardan biri seçimin yenilenmesi için Yüksek Seçim Kurulu'na itirazda bulundu.

25.06.2019 - 19:26
25.06.2019 - 19:26
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

31 Mart ortaya çıkan sonuçlara yapılan itirazlar üzerine yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak katılan ve toplamda 92 oy alan Mehmet Ali Aydoğmuş, kasıtlı olarak kendisine verilen oyların başka siyasi partilere kaydedildiği iddiası ile seçimlerin yenilenmesi talebinde bulundu. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen ve burada il Seçim Kurulu’na hazırladığı dilekçeyi sunan Aydoğmuş, bu seçimin Türkiye tarihinde kara bir leke olarak kaldığını söyledi.

Oylarımı Başka Siyasi Partiye Yazdılar

İstanbul genelindeki bütün sandıklara itiraz eden Aydoğmuş, bütün sandıklarda kendisine verilen oyunların kasıtlı bir şekilde başka partilere yazıldığını iddia etti. Bu konuda sandık kurulu başkanlarını suçlayan Aydoğmuş, aynı zamanda seçim tutanaklarına da oyların bu şekilde yansıtıldığını öne sürdü. Ayrıca kendisine İstanbul’un 39 ilçesinde herhangi bir seçim tutanağı ve çetelesi verilmediğini belirten Aydoğmuş, 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde aldığı oyların başka partilere kaydırıldığının ortada olduğunu bu nedenle de mağdur edildiğini söyledi. 23 Haziran seçim sonuçlarına dilekçe ile itiraz ettikten sonra gazetecilerin karşısına geçen Aydoğmuş bu seçimde 92 oy aldığını ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim