Baby Shower Nedir?: Harika Bir Baby Shower Partisi Organize Etmenin İpuçları

NAVİGASYONBaby Shower Partisini Kimler Düzenler?Baby Shower Partisi Nasıl Yapılır?Bütçe BelirlemeMekan BelirlemeDavetlileri BelirlemeHediyeleri BelirlemeFotoğrafçı BelirlemeBaby Shower Konsepti Nasıl Olmalıdır? Bebeğinin gelişi her anne için oldukça büyük bir heyecandır. Söz konusu bebeğine güzel bir karşılama olduğunda her anne en gözde fikirlere hakim olmak ister. Bu konuda en popüler fikirlerin başında gelen baby shower partisi hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki yazımızda […]

07.11.2018 - 9:05
07.11.2018 - 2:31
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Bebeğinin gelişi her anne için oldukça büyük bir heyecandır. Söz konusu bebeğine güzel bir karşılama olduğunda her anne en gözde fikirlere hakim olmak ister. Bu konuda en popüler fikirlerin başında gelenbaby showerpartisi hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

baby shower

Baby Shower Partisini Kimler Düzenler?

Ailenin en yeni ve en genç üyesinin gelişini kutlamak için yapılan özel bir organizasyon olanbaby shower partisiile aile yakınları da bir araya gelme imkanı bulur. Ancak genel olarak çekirdek aileden olmayan bir yakının organizasyonu üstlendiği görülmekte, büyükanne, kız kardeş, teyze ya da kuzen gibi ikinci derece akrabalar anneye bu konuda destek olmaktadır.

Eğer organizasyonu üstlenmek için herhangi biri gönüllü olmazsa annenin bu partiyi düzenlemesi uygun olacaktır. Ancak kim bu sorumluluğu alırsa alsın bir araya gelenler için parti unutulmaz bir anı olmaktadır.

Baby Shower Partisi Nasıl Yapılır?

Her organizasyon gibibaby shower düzenlemenin ipuçlarıda organize bir çalışmayı, düzenli ve disiplinli olmayı gerektirir. Siz de not almanız gereken bu ipuçları sayesinde beklentilerin üzerinde bir eğlence yaratabilirsiniz.

Bütçe Belirleme

Misafirler için tahmini bir sayı belirleyerek organizasyonda yer alması istenen oyun, yiyecek ve içecekler için genel bir masraf tablosu oluşturulmalı ve buna uygun bir bütçe belirlenmelidir. Aksi halde beklenmeyen masraflar aile için bebek beklenen bir dönemde üzücü olabilir.

baby shower

Mekan Belirleme

Mevsime ya da partinin konseptine görebaby shower mekanıaçık ya da kapalı olabilmekte, hatta masrafları azaltmanın yanında daha samimi bir atmosfere sahip olmak için ev ortamını tercih etmek dahi mümkün olmaktadır. Mekan seçiminde kişi kapasitesini göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız.

Davetlileri Belirleme

Davetli listesini hazırlama esnasında öncelikle ailenin ne tarz bir etkinliğe imza atmak istediğine karar vermesi gereklidir. Örneğin yalnızca ailenin kadın üyelerine yönelik bir parti ya da tüm tanıdıkların çağrıldığı devasa bir parti düşünülebilir.

Listenin belirlenmesinin ardından davetlilerden katılım için geri dönüş alınmalıdır.

Hediyeleri Belirleme

Hediye için ihtiyaçlarınızın tamamının satıldığı bir mağazayı seçebilir ve sizlere hediye almak isteyenleri bu mağazaya yönlendirebilirsiniz. Kulağa pek alışkın olmadığımız bir fikir gibi gelse de Avrupa ve Amerika ülkelerinde yaygın bir gelenek olan hediye listesini misafirlerle paylaşma yöntemi sayesinde gereksiz hediyelerle uğraşmak yerine tüm ihtiyaçlarınızı ekstra masraf olmaksızın giderme imkanı bulabilirsiniz.

baby shower

Fotoğrafçı Belirleme

Bu ölümsüz anları kaydedecek birini her zaman bulamayabilirsiniz. Ancak ailenizde fotoğraf ve video çekmek için sizlere yardımcı olacak biri varsa mutlaka sizi tanıyan ve ne istediğinizi bilen birinden destek almayı denemelisiniz. Ancak profesyonel fotoğrafçılarla da anlaşarak harika albümler yaratmasını sağlayabilirsiniz.

Baby Shower Konsepti Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerin gelişine yönelik farklı konseptlere açık bir organizasyon şekli olan baby shower için hangi yiyecek, içecek ya da dekorların tercih edileceği tamamen ailenin seçimine bağlıdır. Yaz mevsiminde açık bir havada rengarenk tüller içerisinde bir parti düzenleyebilir ya da sıcak bir aile evinde krem ve beyaz tonlarıyla sade bir buluşma gerçekleştirebilirsiniz.

Partinizi ilk defa tadacağınız anneliğiniz için düzenliyorsanızİlk Defa Anne Olanlara Tavsiyeler, İlk Bebek için Öneriler yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim