Dizi Fragmanları

“Babam Öldükten 11 Gün Sonra Sete Çıktım” Bihter Filminin Nihal’i Helin Kandemir’in Yürek Burkan Açıklamaları

Çok konuşulan Bihter filminin Nihal’i Helin Kandemir, Birsen Altuntaş’a filmdeki karakteriyle ortak yönlerini anlattı. Tıpkı Nihal gibi babasına düşkünlüğünden bahseden Kandemir, babasının kaybıyla alakalı anları anlatırken yürek burktu.

KAYNAK: Birsen Altuntaş

Kaynak: https://www.birsenaltuntas.com/kultur…

Amazon Prime’ın merakla beklenen filmi ‘Bihter’ geçtiğimiz hafta yayınlandı.

Halit Ziya Uşaklıgil’in Aşk-ı Memnu isimli eserinden uyarlanan film sosyal medyada yoğun rağbet görürken, Birsen Altuntaş filmde Nihal’i canlandıran Helin Kandemir’le röportaj yaptı.

Filmde canlandırdığı Nihal’le ortak yönlerini anlatan Kandemir, ayrıca vefat eden babasıyla ilişkisini filmdeki baba-kız ilişkisine çok benzettiğinden bahsetti.

Şubat ayında babası Murat Kandemir’i lösemiden kaybeden Kandemir, filmle bu olayın çakışmasını şu sözlerle anlattı:

‘Bihter çalışmaya da çok ihtiyacım oldu bir dönemde buldu. Şu an yaptığım tiyatro oyunu için de geçerli bu… Bu hayat bize ihtiyacım olanları veriyor. O yüzden bir yüz resme baktığımızda şimdi şimdi o dönem sette olmamın bana ne kadar iyi geldiğini fark ediyorum.’

“Babamı kaybettikten 11 gün sonra sete çıktım. Bizimkiler bir de ben bırakacağım muhtemelen işi diye zannetmişti. Hiç öyle bir şey yapmak istemedim, hayata sıkı sıkı tutunmak gerektiğini düşünüyorum. Her ne olursa olsun bazen gerçekten zamanı biteni sakince uğurlamayı öğrenmek gerekiyor”

“Benim de aynı öyle bir baba kız ilişkim vardı. Ben babamı çok beğenirdim, varlığını, ruhunu, tavrını, tutumunu… Konuşmaktan da biraz imtina ettiğin bir konu… Beni bir tık hala kilitleyen bir durum…”

“Ama işimi, mesleğimi yaparak açıldığım, iyileştiğim bir hikaye benim için… Şimdi Allah rahmet eylesin, çok mutlu olsun inşallah… Beni görüyordur, izliyordur ki biz bu işi çok konuştuk… O yüzden bu iş benim için başka bir yerde Bihter…”

KAYNAK: Birsen Altuntaş

Kaynak: https://onedio.com/haber/babam-oldukten-11-gun-sonra-sete-ciktim-bihter-filminin-nihal-i-helin-kandemir-in-yurek-burkan-aciklamalari-1186595

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu