Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Babalar günü ne zaman? 2020 babalar günü hediye fikirleri

Babalar günü ne zaman? Babalar günü bu hafta mı sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Her yıl babalarımızı hatırladığımız bu özel günde babalar günü hediye fikirleri de herkes tarafından araştırılıyor. Peki Babalar Günü ne zaman kutlanacak? Babalar günü hediye fikirleri ve detaylı bilgiler haberimizin devamında…
Eklenme:
 Babalar günü ne zaman? 2020 babalar günü hediye fikirleri

2020 Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü bu hafta mı gibi soruların yanıtı vatandaşlar tarafından yoğun olarak internet üzerinde araştırılmaya başlandı. Her yıl kutlanan Babalar Günü öncesinde hediye telaşına girenlerde var babası için özel hediye hazırlamak isteyenler de. Haziran ayında kutlanan Babalar Günü’nün hangi gün ve hangi tarihte olduğu merak ediliyor. Peki Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü’nde hangi hediyeler alınır?

babalar günü

Babalar Günü nasıl ortaya çıktı?

Sonora Smart Dodd, bir Amerikan iç savaş gazisinin kızıydı. Her yıl kutlanan Anneler Günü’nde Babalar Günü’nün de olması gerektiğini düşünen genç kız babasının annelerinin yokluğunda 6 çocuğunu tek başına büyümesinden ilham alarak babasının doğum günü olan 5 Haziran Babalar Günü ilan edilmesi için Çalışmalara başladı. Ancak çalışmalar o tarihe yetişmeyince Haziran ayının 3’üncü pazar gününe Babalar Günü olarak ad verildi. Her yıl Haziran ayının 3’üncü pazar günü Babalar Günü olarak kutlanırken 1972 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Başkan kararı ile babalar günü yasal olarak kabul edildi ve resmi tatil ilan edildi.

2020 Babalar Günü ne zaman?

Babalar Günü her yıl haziran ayının 3’üncü pazar günü kutlanıyor. Yani bu yıl haziran ayının 3’üncü pazar günü 21 Mayıs tarihine denk geliyor ve 21 Mayıs günü Babalar Günü olarak kutlanacak.

Babalar günü hediye fikirleri 2020

Babalar günü için alınabilecek çok fazla hediye fikri var. Babalar günü hediye fikirleri arayanlar için birçok mağaza kampanyaya giriyor ve teknolojiden giyime kadar birçok hediye seçeneği bulunuyor. Mağazaların Babalar Günü kampanyaları başladıktan sonra haberimizde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz…


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap