Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Ayasofya’da okunan Fetih Suresi’nden rahatsız olan Mustafa Yeneroğlu kimdir?

Mustafa Yeneroğlu kimdir? Bugün vatandaşlar tarafından sosyal medyada ve arama motorlarında en çok aranan sorulardan biri bu oldu. DEVA Partisi genel başkan yardımcılığını yürüten Mustafa Yeneroğlu, İstanbul'un fethi dolayısı ile Ayasofya'da Fetih suresi okunmasından rahatsız olduğunu açıkladı. Mustafa Yeneroğlu, Fetih suresi okunmasının saçmalık olduğunu söylerken vatandaşların tepkisini çekti. Peki Mustafa Yeneroğlu kimdir?
Eklenme:
 Ayasofya’da okunan Fetih Suresi’nden rahatsız olan Mustafa Yeneroğlu kimdir?

Ayasofya’da okunan Fetih suresinin ardından Mustafa Yeneroğlu kimdir sorusunun yanıtı gündem oldu. Ayasofya’da Fetih suresinin okunmasının saçmalık olduğunu söyleyen Mustafa Yeneroğlu bir anda sosyal medyanın gündemine otururken vatandaşlar da arama motorları üzerinden kim olduğunu araştırmaya başladı. Mustafa Yeneroğlu hakkında detaylı bilgiler haberimizin devamında…

Mustafa Yeneroğlu kimdir?

Mustafa Yeneroğlu 1975 yılında Bayburt’ta dünyaya geldi. 1976 yılında ailesi ile birlikte Almanya’nın Köln şehrinde yerleşen Yeneroğlu, Köln Üniversitesi hukuk Fakültesinden mezun oldu. Ardından İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi hukuk Fakültesinden denkliğini alan Yeneroğlu, 1987 yılından bu yana yurt dışında sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışma yürütüyor. 015 yılında milletvekili genel seçimlerinde AK Parti İstanbul milletvekili olarak seçilen Yeneroğlu, 2015-2017 yılları arasında göç araştırmaları vakfı yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. Aralık 2017 Haziran 2018 yılları arasında TBMM anayasa Komisyonu ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk grubu üyeliği görevini üstlenen Yeneroğlu, 24 Haziran 2018 seçimlerinde yeniden AK Parti İstanbul milletvekili olarak seçildi. Yeneroğlu, 18 Ağustos 2018 tarihinde partisinin MKYK üyeliğine seçilirken 30 Ekim 2019 Tarihi itibari ile hem üyelikten hem de AK Parti’den istifa etti.

Evli ve 3 çocuk babası olan Yeneroğlu, 30 Ekim 2019 tarihinden itibaren İstanbul bağımsız milletvekili olarak meclisteki görevine devam ediyor.

Fetih suresi için saçmalık dedi

Abdullah Gül destekli Ali Babacan’ın kurduğu Deva Partisi’nden genel başkan yardımcılığı görevini yürüten Mustafa Yeneroğlu İstanbul’un fethi dolayısıyla Ayasofya’da Fetih suresi okunmasını saçmalık olarak yorumladı. Sosyal medya hesabından haddini aşan bir yorum yapan Yeneroğlu,”Böyle saçma sapan gündemlerle uğraşmak beni rahatsız ediyor” ifadelerini kullandı.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Meral Niron kimdir? Meral Niron neden öldü?
13 08 2020 - 14:46
İnci Yeşilyurt kimdir? Kaç yaşında ve ne iş yapıyor?
13 08 2020 - 10:11
Cehennem Necati kimdir? Interpol tarafından aranan Necati Arabacı kaç yaşında?
9 08 2020 - 16:50
MasterChef Duygu Acarsoy kimdir? Instagram fotoğrafları hayran bıraktı
7 08 2020 - 18:45
Gizem Acar kimdir, kaç yaşında? Instagram hesabı var mı?
6 08 2020 - 12:14
Osman Dereli kimdir? Kaç yaşında ve neden görevden alındı?
5 08 2020 - 10:33
Yorum Yap