Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

AVM’ler kapanacak mı? Kısıtlamalar geri gelecek mi?

AVM'ler kapanacak mı? Türkiye'de yaz tatili ve bayram nedeniyle koronavirüs salgını yeniden tırmanışa geçerken kısıtlamalar geri gelecek mi sorusu da gündeme oldu. Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hüseyin Altaş, Koronavirüs salgını nedeniyle AVM’lerin ikinci defa kapanabileceğini söylerken yeni kapatmaların ve kısıtlamaların gündemde olduğunu dile getirdi. Altaş açıklamasında ikinci bir kapanmayı ne AVM'lerin ne de markaların kaldıramayacağını dile getirdi.
Eklenme:
 AVM’ler kapanacak mı? Kısıtlamalar geri gelecek mi?

AVM’ler kapanacak mı? Türkiye’de Mart ayında koronavirüs vakaları görülmeye başlaması ile birlikte bir dizi önlemler alınmış, AVM’ler ve bazı restoranlar kapatılmıştı. Yaz tatili ve Kurban Bayramı derken yeniden vaka sayıları artışa geçti. Vaka sayılarının artmasıyla birlikte de kısıtlamalar geri gelecek mi sorusu gündeme geldi. Peki AVM’ler yeniden kapanacak mı? Sokağa çıkma yasağı olacak mı?

AVM’ler kapanacak mı?

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hüseyin Altaş, AVM’ler yeniden kapanacak mı sorusuna yanıt verdi. Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte AVM’lerin açılması tartışmalara yol açarken son günlerde koronavirüs vakalarının artmasıyla yeni tedbirlerin geleceği gündeme geldi. Bu konuda açıklama yapan Altaş, AVM’lerin erken açıldığını ancak çok katı sağlık önlemleri aldıklarını dile getirdi. İlk kapatmanın sadece bir fragman olduğunu söyleyen Altaş, filmin daha yeni başladığını 2 kapatmaya ne AVM’lerin ne de markaların kaldıramayacağını dile getirdi.

Kısıtlamalar geri mi geliyor?

Altaş açıklamasının devamında bu süreçten dolayı son derece endişeli olduğunu belirtirken yeni kısıtlama ve kapanma ihtimallerinin arttığını ifade etti. Altaş, “Yeni kapanma, kısıtlama gündemde. Bu ikinci kapanmayı alışveriş merkezi yatırımcıları kaldıramaz. Yatırımcıların borç yükü çok fazla. AVM’lerin çoğu bankaların eline geçer. Perakende ise zaten can çekişiyor. Çoğu marka kapanır” dedi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Meriç İzgi kimdir? Etkileşim almak için maymuna yapmadığını bırakmadı
14 09 2020 - 10:53
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Yorum Yap