Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

ATV Esra Erol’da programındaki Esra Karakuş skandalına şikayet yağdı RTÜK inceleme başlattı

ATV’de hafta içi her gün Esra Erol’un sunumu ile yayınlanan ve kendi adını taşıyan program Esra Erol’da skandal bir olayla gündemde. Evli bir kadının çocuklarını da alarak komşusu ile beraber kaçması ardından canlı yayına çıkarak çocuğunun babasının kocası olmadığını söylemesi ile başlayan olaylar zincirinde DNA testinin açıklanmasının ardından yaşananlar akıllara durgunluk vermişti. Konu hakkında izleyiciler sosyal medyadan tepkilerini dile getirirken, yapılan şikayetler üzerine RTÜK Esra Erol’da programı için inceleme başlattı.
Eklenme:
 ATV Esra Erol’da programındaki Esra Karakuş skandalına şikayet yağdı RTÜK inceleme başlattı

Esra Erol’un sunumu ile ATV ekranlarında yayınlanan Esra Erol’da programında skandalların ardı arkası kesilmiyor. Programda son bir haftadır evli bir kadının komşusu ile birlikte kaçması ve bebeğinin babasının da komşusunun olduğunu söylemesi herkesi şaşkına çevirmişti. Programa eşini aramak için gelen koca bu iddialar üzerine DNA testi isterken, test sonuçlarının açıklanması ile işler daha da içinden çıkılmaz hale geldi. Özellikle ATV ekranlarında yayınlanan son bölümü izleyen izleyiciler, hem sosyal medyadan tepkilerini dile getirdi hem de RTÜK’e şikayet yağdırdı. Gelen şikayetler üzerine sosyal medyadan açıklama yapan RTÜK, Esra Erol’da programı için inceleme başlatıldığını duyurdu.

Esra Erol’da Esra Karakuş olayı nedir?

ATV ekranlarında yayınlanan Esra Erol’da programında son günlerde Esra Karakuş olayı gündemden düşmüyor. Ferdi Karakuş, Esra Erol’da programına başvurarak evden kaçan karısını aramaya başlamış, genç kadının ise iki çocuğunu da alarak abim dediği ve kendisinden 28 yaş büyük olan Cengiz ile kaçtığı anlaşılmıştı. Esra Erol’da ekibi tarafından bulunan ve canlı yayına katılan Esra Karakuş, ikinci çocuğunun kocasından olmadığını iddia etmiş ve stüdyo adeta buz kesmişti. Ferdi Karakuş eşinin yaptığı bu açıklamalar üzerine Ecrin ismini verdikleri ve şu anda 6 aylık olan bebeklerine DNA testi yapılmasını istemişti. Esra Erol’da 26 Ağustos Cuma günü yayınlanan canlı yayında Esra Erol DNA testi sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre Ecrin bebeğin babası Ferdi Karakuş değildi. Bunu öğrenen Ferdi Karakuş büyük şaşkınlık yaşarken Esra Karakuş ise sevinç çığlıkları atarak “Ben zaten biliyordum, Elhamdülillah bebeğimin babası Cengiz” ifadelerini kullandı.

RTÜK inceleme başlattı

Yaşanan bu gelişmeler ekran başında izleyenleri şaşkına çevirirken sosyal medyada olay gündeme oturdu. Çok sayıda izleyici hem sosyal medyada tepkilerini dile getirdi, hem de programla ilgili RTÜK’e şikâyet yağdırdı. Gelen şikayetler üzerine Twitter hesabından açıklama yapan RTÜK, “Son günlerde bir TV programcısının yayını nedeniyle Üst Kurulumuz töhmet altında bırakılmakta ve ‘RTÜK nerede?’ benzeri sorular, gerek basın aracılığıyla gerekse sosyal medya üzerinden dile getirilmektedir. Milli ve manevi değerlerin korunmasına azami özen gösteren RTÜK, bazı çevrelerin oluşturmaya çalıştığı algıyla hak etmediği bir kampanyaya maruz kalmaktadır. 7/24 devam eden yayınları takip eden ve gereğini yapan RTÜK, görevinin başındadır. Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleriyle program hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
23 Ekim dizi reytingleri! Kırmızı Oda çok kan kaybetti, Arka Sokaklar’dan büyük sürpriz
24 10 2020 - 12:23
TV’de bugün! ATV, Kanal D, FOX TV, TV8, Show TV, Star TV, TRT1, Kanal 7 24 Ekim Cumartesi yayın akışı
24 10 2020 - 10:32
Zuhal Topal’la Sofrada 23 Ekim Cuma kim kazandı? Zuhal Topal’ın gelinlere verdiği puanlar
23 10 2020 - 15:27
FOX TV Temizlik Benim İşim 23 Ekim Cuma kim kazandı?
23 10 2020 - 12:58
Doya Doya Moda 23 Ekim kim elendi? Doya Doya Moda bugün kim birinci oldu?
23 10 2020 - 11:29
Gelinim Mutfakta 23 Ekim bilezikleri kim aldı? Gelinim Mutfakta bugün kim elendi?
23 10 2020 - 10:20
Yorum Yap