Teknoloji

AT&T Şirketi 5G Hız Testini Hollywood’da Gerçekleştirdi

ABD merkezli bir telekomünikasyon şirketi olan AT&T, Los Angeles’da 5G teknolojisini test etti. Los Angeles’da bulunan Hollywood’da kurduğu bir kampüste testlerini gerçekleştiren firmanın ortaya koyduğu başarıya bakarak 4G ile 5G teknolojisi arasındaki farkları görebiliyoruz. AT&T, Verizon ve Sprint şirketleriyle birlikte ABD’nin 5G alanında çalışmalar yürüten üç şirketinden birisi.

AT&T DİĞER RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKTI

Verizon şirketi nisan ayında gerçekleştirdiği konferasta Chicago’da bazı denemeler gerçekleştirmişti. Sprint ise Dallas’da 5G ağını test etmiş ve Verizon’dan daha başarılı olduğunu ortaya koymuştu. 5G teknolojisinin ortaya çıkmasındaki temel hedef, daha az maliyetle ve daha düşük gecikme hızlarıyla kullanıcılara internet hizmeti vermek ve şuana kadar yapılan testlere baktığımızda bu teknolojinin devrim niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz.

AT&T Şirketi 5G Hız Testini Hollywood'da Gerçekleştirdi

Konferasta yer alan bir teknoloji editörü Samsung S10 5G cihazıyla bazı testlerle bulunmuş ve bir filmi saniyeler içerisinde indirebilmiş. Sprint şirketinin gerçekleştirdiği testlere oranla 3 kat daha hızlı bir bağlantı sunan AT&T şirketi, bu alanda rakiplerinin önünde gözüküyor. Editöre göre, 2 GB’lık bir oyunu cihaza indirmek ise sadece 2 dakika sürüyor.

Birçok şirket hız verilerini paylaşsa da bu teknoloji hala daha emekleme aşamasında ve kısıtlı bölgelerde kullanıma sunuluyor. 5G teknolojisinin Amerika’da bile faaliyet gösterebilmesi için 2020 yılını beklemek gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu