Genel

Atatürk’ü ve Türkiye Pasaportunu Aşağılayan Kuveytli Yazara Tepkiler Gecikmedi

Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih, paylaşımlarında Atatürk’ü ve Türkiye pasaportunu hedef alınca tepkiler arttı.  Yazarın ülkeye girişinin yasaklanmasına yönelik söylemler görüldü.

Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih, Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan hakaret dolu paylaşımlar yaptı.

Dünyanın en ucuz vatandaşlıklarından biri

400.000 $ yatırım yapın ve hemen alın

Herhangi bir Arap’ın bunu alıp Türkiye’nin cumhurbaşkanı adayı olmasını, Mustafa Kemal’in heykellerini yıkmasını ve bir resmini yakmasını desteklemeyi düşünüyorum.

Türkiye Cumhuriyeti kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’e ağıza alınmayacak hakaretler ettiği birçok paylaşımı olan Kuveytli yazara tepki yağdı.

Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih isimli Kuveytli yazarın Trabzon’da bir Türk vatandaşı ile Arap turist arasında yaşananlar sonrası sosyal medyadan Türkiye’yi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ü hedef alan paylaşımları tepki çekti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Twitter’dan sert bir karşılık verdi.

Beni ve Zafer Partisi’ni Birleşmiş Milletler’e şikayet edeceğini söyleyen, Araplara Türkiye’deki paralarını geri çekmeleri tavsiyesinde bulunan bu şerefsiz Kuveytli ahlaksız Atatürk’e ve Atatürk’ü seven herkese hakaret ediyor. Zafer Partisi Türkiye’ye gelen turistlere, okumak için gelen öğrencilere karşı olmadı. Ama Atatürk’e ve Türk Milletine küfreden bu Kuveytli alçağı ülkemizde istemiyoruz.

CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Özgür Özel de paylaşımları kınadığını açıkladı.

Kuveytli Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih’in partimizin ve ülkemizin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik itham ve hakaretlerini şiddetle kınıyorum. Her sosyal medya paylaşımı sonrası harekete geçen Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sessizliğini manidar buluyorum.

Memleket Partisi de sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Rumaih için sert ifadeler kullandı.

Türk milletine ve Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden ve aşağılayıcı ifadelerde bulunan çöl faresi Abdülaziz Dwaihi bin Rumaih’in, Türkiye Cumhuriyeti’ne girmesi yasaklanmalı, Türkiye’deki tüm mal varlıklarına devlet tarafından derhal el konulmalıdır!

Paylaşıma Türkiye’den tepki dolu yorumlar görüldü.

👇

👇

Kaynak: https://onedio.com/haber/ataturk-u-ve-turkiye-pasaportunu-asagilayan-kuveytli-yazara-tepkiler-gecikmedi-1173265

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu