Atatürk Havalimanı’nı İşgal Davasında Ara Karar Açıklandı

Terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe girişimi sırasında Atatürk Havalimanı’nı işgal girişimi ve burada çıkan olaylarda 2 kişinin şehit edilmesine ilişkin 159 sanığın yargılandığı davada ara karar verildi. Mahkeme heyeti tutuklu 65 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında terör örgütü FETÖ’nün Atatürk Havalimanı’nını işgal girişimi ve burada çıkan olaylarda […]

17.06.2019 - 18:34
17.06.2019 - 18:43
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe girişimi sırasında Atatürk Havalimanı’nı işgal girişimi ve burada çıkan olaylarda 2 kişinin şehit edilmesine ilişkin 159 sanığın yargılandığı davada ara karar verildi. Mahkeme heyeti tutuklu 65 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında terör örgütü FETÖ’nün Atatürk Havalimanı’nını işgal girişimi ve burada çıkan olaylarda 2 kişinin şehit olmasına ilişkin 159 sanığın yargılandığı davada mahkeme heyeti ara kararını açıkladı.

Duruşma, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görüldü. Duruşmaya tutuklu sanıklar ve avukatları katılırken, sanıklar savcılık tarafından hazırlanan esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma yaptı.

Suçlamaları Kabul Etmediler

Mahkemede savunma yapan tutuklu sanıklar üzerine atılı suçu kabul etmezken tahliyelerini ve beratlarını talep etti. Sanık avukatları da yaptıkları savunmalarda müvekkillerinin beraatini istedi.

Ara Karar Açıklandı

Mahkeme heyeti duruşmada açıkladığı ara kararında tutuklu bulunan 65 Sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi ve duruşmayı 1 Temmuz 2019 tarihine erteledi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti başkanı Yusuf Kılıç, 1 Temmuz’dan itibaren gerçekleşecek olan tutuklu sanıkların ve bazı avukatların esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarının alınacağını söyledi. Ayrıca mahkeme heyeti savunmanın tamamlanmasının ardından kovuşturmaya genişletecek herhangi bir gelişme olmaması durumunda davanın karara bağlanacağını açıkladı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim