Haber

Astroloji Biliminde Burçları Etkileyen 12 Ev

Astroloji biliminde 12 adet ev bulunmaktadır. Birey bu 12 ev içerisinden hangisine dahil oluyorsa o evin etkisi altında bir hayata sahip olmaktadır. Bu sebeple insanlar yüzyıllar boyunca yıldızlardan ve gezegenlerden  hayatlarındaki önemli adımlarda yardım almıştır.

Astroloji biliminde her ev hayatın başka bir alanını yönetir. Nasıl ki burçlar ve gezegenler astroloji biliminin esasları ise evler de aynı onlar gibi öğrenilmesi gereken bir husustur. Gezegenlerin sahip oldukları enerji kaynakları birçok değişken şekilde ortaya koyulabilmektedir. Evler ise bahsi geçen bu enerjinin nasıl etki meydana getireceğini gösterir. Eğer ki gezegenler bir oyunun içerisinde yer alan aktör ise evler de bu aktörlerin oynadıkları rollerini oynarken ki varyasyonlarını ifade eder.

Astroloji biliminde 12 adet ev bulunmaktadır. İsimlendirilmeleri ise yine rakamla olmaktadır. Örneğin, 1. ev, 2 ev gibi. Birey doğum tarihine göre hangi ev içerisine giriyorsa eğer o evin özelliklerinden doğrudan etkilendiği görülmektedir.

  1. EV

Yönetici gezegeni Mars olan bu evin, sahibi Koç burcu olup asıl karakter evidir. Bu 1. Ev astroloji biliminde daha çok dış görünüş üzerinde etkili olmaktadır. Dış görünüşten kast edilen ise insanların gördüğü dışa açık taraftır. Bu ev liderlik ve öncülük üzerinde sınırları belirlemen yanı sıra vücut tipini de belirlemede ciddi etki sahibidir. Baş ve baş içerisinde yer alan oranlar bu evin etkisi altındadır.  Ayrıca 1. ev dişler üzerinde de etkilidir.

  1. EV

Yönetici gezegeni Venüs olan bu evin sahibi Boğa burcu olup para ve değerler evidir. Bu 2. Ev astroloji biliminde daha çok paranın nasıl kazanılacağına, mal-mülk ve geçim durumunda etkilidir. Aynı zamanda bireyin mesleki ve ticari açıdan sahip olduğu yetenek ve başarıları hakkındaki güvensizliği ise 2.ev ile ilişkilidir. Vücut kısımlarında ise boğaz bölgesi, tat duyusu ve de tiroit bezi 2. ev etkisindedir.

  1. EV

Yönetici gezegeni Venüs olan bu evin sahibi Terazi burcu olup, birliktelikler, evlilikler üzerinde etki alanına sahiptir. Kişinin gerek maddi harcamaları gerekse de duygusal hareketliliğinde denge kurabilmesinde etkilidir. Vücudun pankreas, böbrek, iskelet ve sinir sisteminde bu 7. evin etkisi görülmektedir.

  1. EV

Yönetici gezegeni Mars ve Plüton olan bu evin sahibi Akrep burcu olup ölüm ve cinselliği etkisi altına almaktadır.   8. Ev, ikili ilişkiler içerisindeki konular üzerinde ciddi etkilere sahip olup özellikle cinsel hayat üzerinde etki göstermektedir. Bu ev içerisinde olan bireyler para ve cinselliğe oldukça düşkün olmaktadır. Vücut üzerinde ise cinsel organlar, mesane ve rektum bölgesi bu 8. evin etkisi altındadır.

  1. EV

Yönetici gezegeni Jüpiter olan bu evin sahibi Yay burcu olup yabancı ülkelere gerçekleştirilen seyahatler, din ve hukuk konuları bu evin etkisi altında görülmektedir. Özellikle diğer ülkelerle gerçekleştirilen ticari ilişkiler de bu evin etkisindedir. Vücut üzerinde ise karaciğer, mide ve kas kuvveti bu 9. evin etkisi içerisindedir.

  1. EV

Yönetici gezegeni Satürn olan bu evin sahibi Oğlak burcu olup meslek ve statü üzerinde doğrudan etkisi bulunmaktadır. Bu ev kişinin otoriter özellik taşımasını ve toplum içerisindeki statüsü üzerinde etkilidir. Vücut üzerinde ise özellikle iskelet kısımları, deri ve dişler 10. evin etkisi altındadır.

  1. EV

Yönetici gezegeni Uranüs olan bu evin sahibi Kova burcu olup, dostluklar ve hayır işlerinde doğrudan etki sahibidir. Bu evin içerisinde olan insanlar arkadaş ve sosyal çevrelerinde etkin hayır işlerinde çalışan insanlardan oluşmaktadır. Bu ev bireyin hayat içerisinde yararlı işler yapmasında etkilidir. Vücut üzerinde ise kan dolaşımı, bağışıklık sistemi ve kaslar bu 11. evin etkisi altındadır.

  1. EV

Yönetici gezegeni Neptün olan bu evin sahibi Balık burcu olup, hayal ve duygusal konuların etkisi altındadır. Özellikle bu ev içerisinde yer alan bireylerin duygusal karakter özelliklerinin ağır bastığı, manevi duygularının çok geliştiği görülmektedir. Vücut üzerinde sinir sistemi, bağışıklık sistemi üzerinde 12. evin etkisi bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu