Aslı Enver zayıflama hapının reklamında kendi görüntüsünü kullananlara suç duyurusunda bulundu

İstanbullu Gelin dizisi final yaptıktan sonra bir süre dinlenmeye çekilen güzel oyuncu Aslı Enver sosyal medyada Sağlık Bakanlığı onayı olmayan zayıflama hapının reklamlarında kendi görüntüsünün izinsiz kullanılması nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

16.07.2019 - 8:35
16.07.2019 - 11:53
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Ünlü oyuncu Aslı Enver, internet üzerinde ve sosyal medyada yayınlanan bir zayıflama hapının reklamlarında kendi görüntüsünün izinsiz kullanılması nedeniyle suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na avukatı İsmail Filiz aracılığı ile başvuran Aslı Enver, reklamlarda bu ilacı kullandığını anlatan kişilerin kimliklerinin tespit edilerek dolandırıcılık ve 1262 sayılı İspençiyari ve Tıbbi müstahzarlar kanunu uyarınca cezalandırılmalarını istedi.

İzinsiz görüntüsü kullanıldı

Aslı Enver’in avukatı İsmail Filiz aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede, internet üzerinde yayınlanan reklamlarda Aslı Enver’in zayıflama hapını kullandığının öne sürüldüğünü fakat güzel oyuncunun hiçbir zaman böyle bir kullanmadığı belirtildi. Instagram ve Facebook üzerinden şüphelilerin bu reklamı sponsorlu olarak yayınladığının belirtildiği dilekçede, reklamda sadece sipariş için bir telefon numarası bulunduğu, bu numaraların tespiti durumunda şüphelilerin bulunacağı ifade edildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim