Aslan Kral tüm zamanların en çok hasılat yapan animasyon filmi olmayı başardı

Disney'in günümüzün son teknolojilerini kullanarak yeniden yaratıp vizyona taşıdığı animasyon filmi Aslan Kral, dünyanın en çok hasılat yapan animasyon filmi olmayı başardı. İlk olarak 1994 yılında yayınlanan ve yayınlandığı dönemde kısa süre içerisinde yediden yetmişe herkesin favori filmleri arasına girmeyi başaran Disney'in animasyon filmi Aslan Kral, günümüz animasyon teknolojileri ile yeniden vücut buldu. Temmuz ayında vizyona giren Aslan Kral hakkında izleyici yorumları oldukça iyi durumda.

12.08.2019 - 13:15
12.08.2019 - 14:05
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Vizyona girmesinden kısa bir süre sonra tüm dünyada çok sevilen Aslan Kral aynı şekilde ülkemizde de büyük beğeni topladı. Çok ciddi bir sinema sever kitlesi tarafından heyecanla izlenen yapım rekor üzerine rekor kırmayı başardı. Bu rekorlardan bir tanesi de gişe hasılatı oldu.

2013 yılında yayınladığı sırada sinema sektörünü altüst eden ve ilk haftasında dünyanın en çok hasılat yapan animasyon filmi olmayı başaran “Frozen” veya ülkemizde bilinen ismiyle “Karlar Ülkesi” o dönem 1.2 milyar dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. Bu rekor şimdi, Aslan Kral tarafından 6 yıl sonra kırıldı.

1.3 milyar dolar!

Aslan Kral’ın 2019 versiyonu geçtiğimiz hafta sonu itibariyle brüt 1.3 milyar doolar gelir elde ederek tarihin en çok hasıtlat yapan animasyon filmi olmayı başardı. Oyuncu kadrosunda dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce’un da yer aldığı Aslan Kral, hala vizyonda yerini koruyor ve sahip olduğu bu rekoru gün geçtikçe tazeleyecek gibi görünüyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim