Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Askerlik yerleri sorgulama 2020! e devlet MSB celp ve sevk sorgulama ekranı

Askerlik yerleri sorgulama 2020! Kısa süre içerisinde silah altına alınması beklenen binlerce vatandaş için askerlik bir güncel bir gün terhis konuları normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte yeniden gündeme geldi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından bugün Nisan, Mayıs, Haziran 2020 celp ve sevk yerleri açıklanacak. Peki e Devlet celp ve sevk sorgulama ekranı nasıl açılır soru işareti askerlik yerleri nasıl sorgulanır?
Eklenme:
 Askerlik yerleri sorgulama 2020! e devlet MSB celp ve sevk sorgulama ekranı

Askerlik yerleri bugün açıklanıyor. Silah altına alınmayı bekleyen binlerce asker adayı genç için heyecanlı bekleyiş başlarken Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Nisan, Mayıs Birgül Haziran ayı celp ve sevk yerlerinin bugün msb.gov.tr üzerinden açıklanacağı ifade edildi. e-devlet üzerinden de silah altına alınmayı bekleyen asker adayları askerlik yerleri sorgulama işlemlerini yapabilecekler.

Askerlik yerleri saat kaçta açıklanacak?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından binlerce asker adayı askerlik yerleri saat kaçta açıklanacak sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 sevk ve celp dönemlerine ilişkin sonuçları yani askerlik yerlerinin bugün açıklanacağını ifade ederken herhangi bir saat verilmedi.

Bedelli askerlik celp tarihleri

Bedelli askerlik yapmak isteyen er ve erbaşlar için bir grup sevk tarihi 5 Haziran 2020 tarihinde olacak ve ilk grup sevk belgesini 1-5 Haziran tarihleri arasında alacak. Bedelli askerler arasında Haziran grubu olanlar ise 20 Haziran 2020 tarihinde sevk olacak. Bu grupların 16-20 Haziran tarihleri arasında sevk belgelerini alabilecekleri öğrenildi. 29 Haziran 2020 tarihinde ise yedek subay ve astsubay adayları, er ve erbaşların 2 grubu ve ertelenen Nisan grubu bedelli askerler için sevk tarihi verildi. Bu gruplar içerisinde yer alan adaylardan 25-29 Haziran tarihleri arasında sevk belgelerini alacaklar.

Askerlik yerleri sorgulama

Askerlik yerleri sorgulama ekranı nasıl açılır, askerlik yerleri nasıl sorgulanır sorusunun yanıtı şimdiden binlerce asker adayı tarafından araştırılmaya başlandı. e Devlet askerlik tecil durumunu takip etmek isteyen ya da askere gitmek üzere işlemlerini tamamlamış olanlar için askerlik yeri sorgulama işlemleri https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Haberimizin devamında bulunan link üzerinden e-devlet sistemine giriş yapıp askerlik yeri ve durum belgesi sorgulaması işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Sevenlerinden dua istedi
25 08 2020 - 09:46
Yorum Yap