Askerlik Düzenlemesinde 460 Bin Kişiye Yeni Formül, Bir Kereye Mahsus Bedelli Askerlikten Yararlanacaklar

TBMM’de grubu bulunan 4 parti askerlik düzenlemesi konusunda 460 bin bakaya ve yoklama kaçağının bir defaya mahsus olarak bedelli askerlikten kuraya girmeden yararlanması için yeni formül üzerinde anlaştı. Asker alma kanuna ilişkin görüşmeler Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde devam ediyor. Yapılan görüşmeler sırasında kanunun bazı maddelerinde değişiklik yapılmasına karar verildi. Yeni Formül Bulundu Mevcut bulunan 460 […]

20.06.2019 - 17:33
20.06.2019 - 17:33
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

TBMM’de grubu bulunan 4 parti askerlik düzenlemesi konusunda 460 bin bakaya ve yoklama kaçağının bir defaya mahsus olarak bedelli askerlikten kuraya girmeden yararlanması için yeni formül üzerinde anlaştı.

Asker alma kanuna ilişkin görüşmeler Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde devam ediyor. Yapılan görüşmeler sırasında kanunun bazı maddelerinde değişiklik yapılmasına karar verildi.

Yeni Formül Bulundu

Mevcut bulunan 460 bin bakaya ve asker kaçağının bir defaya mahsus olmak üzere bedelli askerlikten faydalanmaları için Mecliste grubu bulunan 4 parti anlaştı. Yapılan bu uzlaşmaya göre askere alma kanunu teklifine geçici bir madde eklenecek. Belirlenecek olan tarihte bakaya ve asker kaçaklarının bedelli karşılığı olan tutarı bankaya yatırmaları durumunda kuraya girmeden bedelli askerlikten faydalanmaları sağlanacak. Yapılan bu düzenlemenin görüşmeleri devam eden asker alma kanun teklifine geçici madde olarak ekleneceği tahmin ediliyor.

Bir Defaya Mahsus İdari Para Cezaları Affediliyor

Bakaya ve yoklama kaçakları için verilen idari para cezaları da bir defaya mahsus olarak affedilecek. Af düzenlemesi sadece kaçak olanlar için değil askerliğini yapmış olanlar için de geçerli olacak. Kanunun görüşmeleri genel kurulda devam ederken bu düzenlemelerin geçici madde ile ekleneceği, iktidar ve muhalefet partilerinin bu yönde anlaşmaya vardığı öğrenildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim