Asistan Doktorun Parmağına HİV Taşıyan Kadında Kullanılan İğne Battı

DÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri'nde HİV virüsü taşıdığı belirlenen hamile bir kadında kullanılan iğnenin asistan doktorun parmağına battığı belirtildi.

28.12.2017 - 19:09
28.12.2017 - 19:09
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Hastaneye getirilen ve HIV virüsü taşıdığı belirlenen hamile kadına müdahale eden doktorun parmağına, hasta üzerinde kullanılan iğnenin battığı belirtildi. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde gerçekleşen olayda hastaneye getirilen ve HIV pozitif taşıyan bir hamile kadına müdahalede bulunan asistan doktorun, hasta üzerinde kullandığı iğnenin parmağına batması sonucunda HIV virüsü kaptığı iddia edildi.

Hastada Kullanılan İğne Parmağına Battı

Olaydın dün Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Kadın Doğum Bölümünde yaşandığı belirtilirken, ortaya atılan iddialar doğrultusunda hastaneye hamile bir kadın getirildiği belirtildi. Hamile kadına müdahale eden asistan doktorun parmağına ise kadını tedavi ederken kullanılan iğnenin battığı ifade edilirken, doktorun tedavi altına alındığı bildirildi. Olay hakkında ise geniş çaplı inceleme başlatıldığı duyuruldu.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nden Açıklama

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri’nden konu hakkında açıklama geldi. Açıklamada “ilimizdeki hastanelere kabul işlemi yapılmayan HİV virüsü taşıyan anne adayı, anne ve çocuğun sağlı için değerlendirilmiş olup , hastanın mağduriyeti söz konusu olduğundan dolayı hastaneye kabul edilmiştir. Sezaryenle gerçekleştirilen hasta doğumunda asistan doktorlardan birinin eline iğne batması sonucunda iş kazası meydana gelmiştir. Ortaya çıkan olumsuz tablonun giderilebilmesi adına bütün resmi işlemler başlatılmış olup, asistan doktor arkadaşımızın tedavisi ivedilikle gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

HİV Nedir?

Hiv AIDS’e yol açan bir virüs olarak bilinmekte olup, hastaların bağışıklık sistemini zarara uğratarak hastalığa sebebiyet verir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim