Aşık Ali Nurşani amansız hastalığa yakalanan oğlu Engin Nurşani için feryat ederek yardım istedi: Neyim varsa verdim

Aşık Ali Nurşani, kansere yakalanan oğlu Engin Nurşani için gerekli parayı bulamayınca sevenlerinden yardım istedi.

28.07.2019 - 14:35
28.07.2019 - 14:53
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ünlü halk ozanı Aşık Ali Nurşani kendisi gibi türkücü olan oğlu Engin Nurşani için sevenlerinden yardım istedi. Gırtlak kanserine yakalanan oğlunun tedavisi için gereken parayı bulamayan Aşık Ali Nurşani sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak destek çağrısında bulundu.

Neyim varsa verdim

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda oğlu için yardım çığlığı Aşık Ali Nurşani, bir tek oğlunun gırtlak kanserine yakalandığını belirterek bütün sevenlerinin desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi. Oğlunun tedavisi için neyi varsa verdiğini söyleyen Aşık Ali Nurşani, bu şekilde sevenlerinin karşısına çıkmak istemediğini ancak mecbur kaldığını dile getirdi. Oğlunun kurtuluşu için bir baba olarak yardıma ihtiyacı olduğunu belirten Aşık Ali Nurşani, herkesin elinden ne geliyorsa yapmasını istediğini ve hayranlarını çok sevdiğini ifade etti.

Engin Nurşani kimdir?

Yakalandığı amansız hastalık ve babası Aşık Ali Nurşani tarafından yapılan yardım çağrısı ile gündeme gelen Engin Nurşani kimdir sorusunun yanıtı merak ediliyor. Engin Nurşani Aslan Gaziantepli olmakla birlikte Almanya’da dünyaya geldi. Babasının türküleri ile dünya ve 10 yaşındayken türkü söylemeye başlayan Engin Nurşani daha sonra bağlama çalmayı öğrendi. Gerçek ismi Engin Ayhan olan ancak babasının ismi nedeniyle Engin Nurşani olarak tanınan Nurşani 1984 yılında doğdu. Engin Nurşani’nin annesi Alman vatandaşı. Almanya’da Eğitim alan ve lise mezunu olan Engin Nurşani babasıyla birlikte çok sayıda konsere katıldı ve 6 yaşında saz çalmaya türkü söylemeye başladı. Babasının da desteği ile bu konuda kendini geliştiren Engin Nurşani çok sayıda türküsü ile Türkiye’de de tanındı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim