Aseton Kullanmadan Oje Çıkarmak İçin Doğal Yöntemler

Aseton Kullanmadan Oje Çıkarmak İçin Doğal Yöntemler

Yazar :

6 Mayıs 2018 3 dk okuma süresi
PUAN VERMEK İSTERMİSİN? :)
Çok KötüKötüOrtaÇok İyiMükemmel Henüz Puan Verilmemiş :(
Loading...

Soyulan, eskiyen ya da artık kullanmak istemediğiniz renkteki ojenizi çıkarmaya karar verdiniz. Ama bir baktınız ki evde aseton kalmamış. Tırnaklarınız gerçekten kötü durumda. O anda bir yıkım yaşayacağınız kesin, ama kendinizi bu kadar da üzmeyin. Çünkü şimdi size mutfağınızdan gelen mucize yöntemlerle aseton kullanmadan oje çıkarmak için tüyolar vereceğiz. Yani kendinizi üzmeyin, asetonsuz oje çıkarmak da mümkün!

Aseton Olmadan Oje Çıkarmak İçin Doğal Karışım

Her evde bulunan malzemelerle yapılabilecek çok basit bir karışımın tarifini vereceğiz şimdi sizlere, kalemi kağıdı hazırlayın;

Malzemeler:

Yarım limon suyuna denk gelecek kadar sirke

Pamuk

Yarım limon

Bir adet kap

Uygulanışı:

Sıcak su hazırlayıp önce bu suyun içinde 15 dakika kadar ellerinizi bekletin. Bu şekilde ojeleriniz yumuşayacak ve çıkarması kolay olacaktır. Fakat zamanınız yoksa bunu yapmak zorunda değilsiniz.

Bir kabın içine yarım limonun suyunu iyice sıkın.

Sirkeyi de kaba ekleyin, ancak dikkat edin ikisinin oranı da eşit olsun.

5 dakika kadar bu karışımın içinde ellerinizi bekletin.

Daha sonra da pamuğu bu karışımın içine batırarak aynı asetonla temizlediğiniz gibi tırnaklarınızı temizleyin.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Asetonun bir kimyasal olduğunu biliyoruz. Limon ve sirkede bulunan asitin buna göre çok zayıf olduğunu unutmamak gerek. Yani karışımdan öyle mucize beklemeyin. Asetona göre biraz daha fazla zaman harcamanız gerekebilir. Aynı zamanda bu karışım pek de hoş kokmuyor, biz bu konuda da uyaralım.

Asetonsuz Oje Çıkarmak İçin Diğer Doğal Yöntemler

Limon ve sirke ile hazırlanan karışının kokusunu sevmeyebilirsiniz. O zaman size kullanabileceğiniz başka Asetonsuz Oje çıkarma yöntemlerinden de bahsedelim.

Tırnaklarınızı kaplayacak kadar kolonyayı bir kabın içerisine dökün. Daha sonra bu kapta 5 dakika boyunca tırnaklarınızı bekletin. Pamuk yardımı ile ojelerinizi silmeye başlayın. Alkol içeren kolonya ojeleri çıkarmaya yardımcı olur ama tırnaklarınızı kurutur. Mutlaka uygulamadan sonra bir nemlendirici ile ellerinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Sıvı sabunun oje çıkartmakta kullanılabileceğini söylesek bir çoğunuz inanmazsınız, ama işe  yarıyor. Hemen nasıl yapacağınızı anlatalım. Bir kabın içerisine ılık su doldurun ve için bir miktar da sıvı sabun ekleyerek ellerinizi ve tırnaklarınızı 5 dakika kapta bekletin. Tırnaklarınızdaki ojeler böylece yumuşayacaktır, onları limonla ovarak çıkartabilirsiniz.

Aseton yerine evinizde değerIendirebileceğiniz başka bir ürün ise diş macunu. Bir yemek kaşığı diş ma cünunu alın ve eski bir dış fırçası ile tırnaklarınızı iyice ovun. Daha sonra da bir kağıt havlu yardımı ile tırnaklarınızı temizleyin.

En güzelini en sona sakladık. Bu diğerlerine göre biraz daha garanti bir yöntem. Oje ile oje çıkarma yöntemini aslında bir çoğunu bilirsiniz, bilmeyenler için de biz anlatalım. Bu yöntem bütün ojelerde işe yarıyor. Eski ojenizin üstüne yeni bir oje sürün ama sakın kurumasına izin vermeyin hemen bir pamuk yardımı ile ojeleri silin. Altta kalan ojenin kolayca çıktığını göreceksiniz. İşiniz bitince hemen tırnaklarınızı yıkayın ve sonucu görün.

Bizden bu kadar. Eğer bu konuda sizin bildiğiniz başka doğal yöntemler varsa, yorumlardan bizlere iletebilir, daha çok kişinin bu tüyoları öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu İçeriği Aktif Kaynak Göstermek Koşulu İle Paylaşabilirsiniz. Hiçbir İçerik Aktif URL Verilmeden Kopyalanamaz! Lütfen Dikkate Alınız.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"