Aselsan Sayısal Takograf Üretti

Aselsan dünyada birkaç ülkenin üretmiş olduğu sayısal takograf cihazını üretti. Yurtdışına , 1 milyar euro'ya yakın döviz çıkışını engellemiş olacak.

08.12.2017 - 0:30
08.12.2017 - 0:30
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

ASELSAN dünyada birkaç ülkenin üretmiş olduğu sayısal takograf cihazını üretti. ASELSAN tamamen yerli üretimi olan sayısal takograf cihazı araçlarda kullanılmaya başlandı. Sayısal takograf cihazı 9 ve üstü yolcu kapasitesi olan taşıma araçlarında ve kamyon tarzı büyük yük taşıma araçlarında zorunlu olarak kullanılıyor. Yurtdışında’ki üretim yapan firmalar göz önüne alındığında, takograf cihazının 1 milyon adet üzeri bir satışa sahip olduğu görülüyor. ASELSAN firmasının yapmış olduğu bu çözüm ile Türkiye’den 1 milyar Euro’ya yakın döviz çıkışını engellemiş olacak.

ASELSAN tarafından geliştirilen bu cihaz , Sürücülerin ehliyetlerini,araç kullanım sürelerini ve aracın hızını otomatik yada yarı otomatik olarak kayıt ediyor.Kriptolu olduğu için dışarıdan hiçbir şekilde müdahale edilemiyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim