ASELSAN cinayetleri çözülüyor

2006 yılında gasp nedeniyle öldürüldüğü sonucuna varılan ve dosyası kapatılan F-16 teknisyeni Hafız Koca'nın siyasi nedenlerle infaz edildiği ortaya çıktı.

18.12.2017 - 9:12
18.12.2017 - 9:33
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ soruşturmaları kapsamında birçok olay aydınlığa kavuşuyor. Adli vaka gibi görülen Muhsin Yazıcıoğlu, Hrant Dink, Haydar Meriç, Rahip Santoro, Cezvet Soysal ve Zirve Yayınevi cinayetlerinin yanı sıra F-16 teknikeri Hafız Koca cinayetinin de siyasi nedenlerle işlendiği ortaya çıktı.

Dava Dosyası Yeniden Açıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeniden incelenen dava dosyasında Hafız Koca’nın katili Mustafa Değirmenci’nin Akıncı Üssü’nde yakalanan Tuğgeneral Sadık Köroğlu tarafından verilen talimat ile cinayet işlediğini itiraf etmesi sonucu birçok karanlık olayın birer komplo olduğu belirlendi. Mustafa Değirmenci, daha önce ASELSAN mühendisleri Halim Ünsem Ünal ve Hüseyin Başbilen’in öldürülmesi talimatının kendisine verildiğini, fakat bunları yapmadığını ve ardından Hafız Koca’nın öldürülmesinin emredildiğini itiraf etti.

Jandarma teşkilatı içerisinde kendisinin birçok operasyonunda kullanıldığını anlatan Değirmenci, cinayet talimatını o dönemin jandarma binbaşısı olan FETÖ mensubu Sadık Köroğlu ile jandarma istihbarat astsubayları C.A., A.E. ve Y.Ç.’den aldığını söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Haft 2 sene önce

Allah belanızı versin Amerikan köpeği olmuşlarda millete dindar görünmeye çalışıyorlar birde vijdansizlar. Siyonist ajanlar. Yahudi lerden daha alacaksınız onlar vatanlarına ihanet etmiyorlar

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim