Aristo diyetiyle tanışın! Bu diyet sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verdiriyor

Aristo diyeti ismini filozoftan almış çiğ meyve ve sebzenin tüktetimiyle yapılan bir diyet şekli. Bu diyet ile 10 günde 6 kilo verenler var ama sizler kendinizi bu kadar sıkıştırmak zorunda değilsiniz. Yavaş yavaş kesin sonuç almak sağlık açısından her zaman daha iyidir. Bu diyetin en önemli kuralı sebze ve meyveleri kesinlikle pişirmeden yemek. Özellikle mevsim sebzeleri pişirilmeden çiğ tüketilmeli.

14.08.2019 - 10:31
14.08.2019 - 13:29
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

En önemli kısmı her gün yemeniz gereken zengin bir salata. Bu salata da ıspanak, semizotu, kara lahana, şalgam yaprağı, kereviz, çin lahanası, börülce ve bolca yeşil sebzelerin olması gerekiyor. Aynı yiyeceğiniz bu sebzeler düşük glisemik indekse sahip oldukları için sizi uzun süre hem tok tutacak hem de sağlık beslenmenize yardımcı olacaktır.

Bu diyeti yapan 10 günde 6 kilo veriyor!

  • 3 hafta boyunca meyve ve sebze

3 hafta boyunca sadece sebze ve meyve tüketerek epifiz bezini temizleyip sindirim ve beslenmeyle alakalı hormonlarınızı tekrar düzene sokabilirsiniz. Meyveler de Aristo diyetinin çok önemli bir parçasıdır fakat asıl önemli noktanın sebzelerde olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bu diyeti yapan 10 günde 6 kilo veriyor!

  • Şeftali, yeşil elma, çilek, erik ve kiraz

Yine önceliğimizin fruktoz içeriği düşük ama oldukça besleyici, kan şekerimizi etkilemeyecek olan meyvelerden yana olması gerekiyor. Bunlar da şeftali, yeşil elma, çilek, erik ve kiraz olarak karşımıza çıkıyor. Bu meyveleri genellikle kahvaltıdan sonra ara öğün olarak tüketirseniz hem gün içinde besleyici etkisini hissedersiniz hem de ruhsal olarak güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Bu diyeti yapan 10 günde 6 kilo veriyor!

  • Bitkisel karışımlar

Bitkisel karışımlar ve çaylar da diyetimizi oldukça güzel destekleyebiliyor. Özellikle ikindi ve akşam vakitleri rezene, anason, yeşil çay, papatya ve sarı kartaron sindirim sisteminize ve metabolizmanıza düzenleyici etki ederek açlık ve hissiyatınızı minimum seviyeye düşürmekle kalmıyor size zinde bir beden de veriyor.

Bu diyeti yapan 10 günde 6 kilo veriyor!

  • Gluten ve hamur işlerinden uzak durun!

Gluten içeren; ekmekler, beyaz un, hamur işleri, bulgur, yulaf vs. besinlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Sabah uyandığınızda yarım greyfurt veya yüksek c vitamini içerikli bir meyve tüketmek emin olun bedeninize çok daha iyi gelecektir.

Bu diyeti yapan 10 günde 6 kilo veriyor!

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim