Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Apple Yeni iPhone Modelinde Şarj Yuvası Değişikliğine Gidiyor

Son Güncelleme:
 Apple Yeni iPhone Modelinde Şarj Yuvası Değişikliğine Gidiyor

Yeni model cihazına tanıtmasına Kısa bir süre kalan Apple, bu cihazda şarj yuvası değişikliğine gidiyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü iPhone X modelinden beklediğini alamayan Apple, son modellerinde kulaklık kablolarını değiştirmişti. Apple’ın yeni model telefonunda ise şarj yuvasını değiştireceği öğrenildi.

Apple tarafından yapılacak olan değişiklikle yeni model iPhone’larda şarjı yuvaları yeni MacBook Pro şarj yuvaları ile aynı özelliklerde olacak. Gelecek yıllarda Apple bütün telefon modellerinde bu şarj kabloları kullanılacak.

Eylül Ayında Tanıtılacak

Apple’ın her yıl Eylül ayında düzenlenen etkinliği ile yeni model telefonları tanıtılıyor. Ancak her zaman olduğu gibi bu yılda yeni model cihazlarla ilgili içeriden bilgiler sızmaya devam ediyor. Eylül ayında tanıtılacak olan yeni iPhone ve iPad modellerinde gelen bilgilere göre lightning kullanılmayacak. Bunun yerine Apple’ın yeni cihazlarında yeni nesil MacBook Pro’ların kullandığı şarj yuvası kullanılacak.

Android Cihazların Hızlı Şarj Özelliğiyle Yarışıyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, yeni modellerinde yapacağı bu şarj yuvası değişikliği ile Android cihazlardaki hızlı şarj özelliği ile yarışmaya hazırlanıyor. Apple tarafından Yapılacak olan yeni şarj yuvası USB-C bant genişliğinin daha yüksek olması nedeniyle daha iyi bir performans sunuyor. Android cihazlarda olduğu gibi bundan sonra iPhone ve iPadlerde hızlı şarj olacak.

Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı planlayan Apple, bu yeni ürününü Eylül ayına kadar yetiştirecek. Bazı kaynaklara göre ise Apple çoktan bu ürünü hazırladı ve stokta bekletiyor.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mafia Trilogy’nin fragmanı yayımlandı
13 05 2020 - 20:07
Android 11, 4. önizleme sürümünde sohbet bildirimlerine yeni özellikler eklendi
13 05 2020 - 16:30
Disco Elysium’a eklenecek yeni dil için anket başlatıldı (Türkçe’de yer alıyor)
13 05 2020 - 16:06
Play Store, 813 trojanlı uygulamayı mağazadan kaldırdı
13 05 2020 - 15:55
Xiaomi CEO’sundan gelen iPhone’lu paylaşım hayal kırıklığı yaşattı
13 05 2020 - 12:14
Facebook, içerik yöneticilerine 52 milyon dolar tazminat ödeyecek
13 05 2020 - 10:23