Apple Yeni iPhone Modelinde Şarj Yuvası Değişikliğine Gidiyor

Yeni model cihazına tanıtmasına Kısa bir süre kalan Apple, bu cihazda şarj yuvası değişikliğine gidiyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü iPhone X modelinden beklediğini alamayan Apple, son modellerinde kulaklık kablolarını değiştirmişti. Apple’ın yeni model telefonunda ise şarj yuvasını değiştireceği öğrenildi. Apple tarafından yapılacak olan değişiklikle yeni model iPhone’larda şarjı yuvaları yeni MacBook Pro şarj yuvaları ile […]

19.06.2019 - 18:06
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Yeni model cihazına tanıtmasına Kısa bir süre kalan Apple, bu cihazda şarj yuvası değişikliğine gidiyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü iPhone X modelinden beklediğini alamayan Apple, son modellerinde kulaklık kablolarını değiştirmişti. Apple’ın yeni model telefonunda ise şarj yuvasını değiştireceği öğrenildi.

Apple tarafından yapılacak olan değişiklikle yeni model iPhone’larda şarjı yuvaları yeni MacBook Pro şarj yuvaları ile aynı özelliklerde olacak. Gelecek yıllarda Apple bütün telefon modellerinde bu şarj kabloları kullanılacak.

Eylül Ayında Tanıtılacak

Apple’ın her yıl Eylül ayında düzenlenen etkinliği ile yeni model telefonları tanıtılıyor. Ancak her zaman olduğu gibi bu yılda yeni model cihazlarla ilgili içeriden bilgiler sızmaya devam ediyor. Eylül ayında tanıtılacak olan yeni iPhone ve iPad modellerinde gelen bilgilere göre lightning kullanılmayacak. Bunun yerine Apple’ın yeni cihazlarında yeni nesil MacBook Pro’ların kullandığı şarj yuvası kullanılacak.

Android Cihazların Hızlı Şarj Özelliğiyle Yarışıyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, yeni modellerinde yapacağı bu şarj yuvası değişikliği ile Android cihazlardaki hızlı şarj özelliği ile yarışmaya hazırlanıyor. Apple tarafından Yapılacak olan yeni şarj yuvası USB-C bant genişliğinin daha yüksek olması nedeniyle daha iyi bir performans sunuyor. Android cihazlarda olduğu gibi bundan sonra iPhone ve iPadlerde hızlı şarj olacak.

Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı planlayan Apple, bu yeni ürününü Eylül ayına kadar yetiştirecek. Bazı kaynaklara göre ise Apple çoktan bu ürünü hazırladı ve stokta bekletiyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim