Teknoloji

Apple Watch 4 Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

Akıllı saatlerinizi bu sefer Apple Watch 4 çıkış tarihi için ayarlayın çünkü Apple yeni akıllı telefonu iPhone XS için 12 Eylül 2018’deki etkinlik davetiyelerini yollamaya başladı. Burada Apple Watch 4 de karşımıza çıkacak ve daha geniş ekran, daha büyük batarya ile geleceği söyleniyor. Peki Apple Watch 4 çıkış tarihi ne zaman? Apple Watch 4 fiyatı ne kadar olacak?

Apple Watch 4 Hakkında Her Şey

Apple Watch 4 Çıkış Tarihi

Apple Watch 4 neredeyse kesin olarak iPhone XS ve iPhone XS Plus telefonlarıyla birlikte 12 Eylül 2018 Çarşamba günü büyük Apple etkinliğinde duyurulacak. Apple’ın iOS 12 beta sürümündeki ipuçlarına da bakarak akıllı saatin bu tarihte çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Apple aynı zamanda üçüncü nesil akıllı saatini de 12 Eylül 2017’de duyurmuştu ve Apple Watch 2 de yine 2016’nın Eylül ayında çıkış yapmıştı.

Apple Watch 4 Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

Apple Watch 4 Fiyatı

Şimdiye dek Apple Watch 4 fiyatı hakkında bir bilgi verilmedi fakat Apple Watch 3 düzeyinde olması bekleniyor. Yani başlangıç fiyatı olarak ABD’de 330 dolar seçilebilir. Tabii ki bu daha küçük olan 38mm sürümü için geçerli.

Her şeye rağmen kesin fiyat bilgisine duyuru etkinliğinden sonra ulaşacağız.

Apple Watch 4 Tasarım ve Ekran

Güvenilir bir sektör analistine göre Apple Watch 4’de ciddi tasarım değişiklikleri olacak. 38Mm ya da 42mm ekran boyutları olacağı söylenirken, KGI analisti Ming-Chi Kuo ise Apple Watch 4’ün yüzde 15 daha geniş bir ekrana sahip olacağını iddia ediyor. Bu iddia aynı zamanda güvenilir Apple muhabiri Mark Gurman tarafından da destekleniyor.

Bir önceki Apple akıllı saatinde ekranın etrafındaki çerçeve epey büyüktü. Apple Watch 4’te ise çerçevenin küçültüleceği fakat body – kasa kısmının Apple Watch 3’e benzeyeceği konuşuluyor. Ayrıca Ming-Chi Kuo’ya göre saat daha çok ‘trende uygun’ olacak.

Apple Watch 4 Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

Apple Watch 4 Teknik Özellikleri

Bir sızıntı tarafından ortaya atılan iddialara göre Apple bu sefer akıllı saatin anteni için daha hızlı ve esnek devreler kullanacak. Aynı zamanda analist Ming-Chi Kuo da saatin daha stabil bir LTE bağlantısı ile geleceğini, ısıya ve neme daha çok dayanıklı olacağını belirtiyor.

Yine tahminlerimize göre yeni Apple Watch 4 ile üründe kullanılan çipset de değişebilir fakat ne denli fark olacağını henüz kestiremiyoruz. Ek olarak daha fazla güvenlik için Face ID kamera kullanımı da olasılıklar dahilinde.

Apple Watch 4 İşletim Sistemi ve Batarya

Neredeyse kesin olarak Apple Watch 4 yeni duyurulan watchOS 5 yazılımıyla satışa sunulacak ve gelişmiş fitness özellikleri, Siri saat yüzü ve dahası olacak. Bataryanın bu sefer daha büyük olacağı söylenirken, yeni Apple Watch 4’ün uzun süre kullanıma dayanıklı olmasını bekliyoruz.

Apple Watch 4 Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

Apple Watch 4’ten Beklentilerimiz

Aynı zamanda kullanıcılarla birlikte bizim de yeni Apple Watch 4’ten belli başlı beklentilerimiz var. Yeni Apple akıllı saatinde şu özellikleri görmek iyi olurdu:

  • Android uyumluluğu
  • Daha iyi batarya ömrü
  • Daha çok fitness özelliği
  • Daha iyi Siri
  • Artırılmış performans

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu