Apple MacBook Pro Dizüstü Bilgisayarının Eski Modellerinden Bazılarını Geri Çağırdı

ABD’li teknoloji devi Apple, MacBook Pro model dizüstü bilgisayarının eski modellerinden bazılarını geri çağırma kararı aldığını duyurdu. Teknoloji devi Apple’ın internet ürün destek sayfasından yapılan açıklamada Eylül 2015 ile Şubat 2017 tarihleri arasında piyasaya sürülen MacBook Pro model dizüstü bilgisayarlardan bazılarının bataryalarında yaşanan aşırı ısınma sorunu nedeniyle geri çağrıldığı belirtildi. Ayrıca açıklamada bataryanın aşırı ısınması […]

21.06.2019 - 10:00
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

ABD’li teknoloji devi Apple, MacBook Pro model dizüstü bilgisayarının eski modellerinden bazılarını geri çağırma kararı aldığını duyurdu.

Teknoloji devi Apple’ın internet ürün destek sayfasından yapılan açıklamada Eylül 2015 ile Şubat 2017 tarihleri arasında piyasaya sürülen MacBook Pro model dizüstü bilgisayarlardan bazılarının bataryalarında yaşanan aşırı ısınma sorunu nedeniyle geri çağrıldığı belirtildi. Ayrıca açıklamada bataryanın aşırı ısınması nedeniyle yangın riskinin ortaya çıktığı da ifade edildi.

Seri Numaralarından Kontrol Edilebilecek

Şirketin açıklamasının devamında, söz konusu tarihler arasında piyasaya çıkan bilgisayarlardan alan kullanıcıların, cihazlarının geri çağırma kapsamında olup olmadığını seri numaralarından kontrol edebilecekleri belirtildi. Ayrıca mesajın altına arama yapılacak bölüm de eklendi.

Yapılacak arama sonucunda bilgisayarı geri çağırma kapsamında olanların bataryalarını değiştirmek üzere şirketin lisansı satıcılarına ve teknik servis sağlayıcılarına başvurarak gerekli teknik yardıma alabilecekleri de açıklamanın devamında belirtildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim