Apple 2 yıldır güncelleme gelmeyen modeli MacBook’u piyasadan çekme kararı aldı

Apple uzun süreden beri güncelleme almayan MacBook model bilgisayarını piyasadan çekmeye karar verdi.

10.07.2019 - 22:29
11.07.2019 - 11:28
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

MacBook üretimini durduran Apple, bundan sonra sadece Air ve Pro modellerini üretmeye devam edecek. Apple’ın yaptığı son açıklamada MacBook Air ve MacBook Pro için kısa süre içerisinde yeni güncellemeler geleceği belirtildi. Şirketin yaptığı açıklamada MacBook’un ise piyasadan çekileceği ifade edildi.

En ince ve en hafif bilgisayardı

Apple’ın ilk defa 2010 yılında tanıttığı modeli o güne kadar üretilen en ince ve en hafif bilgisayardı. Bu modeli piyasaya sürüldüğü ilk zamanlardan itibaren güncelleme yapılmaya devam edildi ancak sonra cihaza herhangi bir güncelleme gelmedi. MacBook üretimine 2012 yılında son verilirken dünya genelinde Apple’ın en ince bilgisayarı olarak biliniyordu. 2015 yılında Apple bilgisayarı yeni bir isim vererek tamamen yenilendi ve piyasaya bu şekilde sürmeye başladı. MacBook Air şirketin en ince bilgisayarı olarak tanıtıldı ancak kullanıcılar bu konuya tepki gösterdi, çünkü en ince bilgisayar bu değildi. Aynı dönemlerde kullanıcılar MacBook’un bir dizi güncelleme ile tanıtılmasına tepki gösterdi. Çünkü aynı güncellemeler modelin diğer ürünlerinde de bulunuyordu. Bu eleştirilerin ardından son güncellemesini 2016 yılında olan MacBook o tarihten bu yana hiçbir güncelleme almadı. Apple sonunda bir açıklama yaparak bu modeli piyasadan çekme kararı aldığını duyurdu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim