AÖF yaz okulu sınavları için takvim açıklandı! AÖF yaz okulu sınavları ne zaman?

AÖF öğrencileri, ilk defa uygulanan yaz okulu kapsamında sınav tarihlerini araştırıyor. AÖF yaz okulu sınav tarihleri Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. 2019 yılında AÖF yaz okulu sınavları 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacak.

05.08.2019 - 14:28
05.08.2019 - 14:48
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

AÖF tarafından bu yıl ilk defa açılan yaz okuluna devam eden öğrenciler AÖF yaz okulu sınavları ne zaman sorusunun yanıtını aramaya başladı. AÖF yaz okulu 11 hafta boyunca devam edecek sınavlar 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacak. Açıköğretim Fakültesi tarafından başlatılan ve toplam 11 hafta sürecek olan yaz okulu dönemi devam ediyor. Yaz okulu kapsamında öğrenciler başarısız oldukları dersleri için eğitimlerini alacak ve bir yandan da yaz okulu sınav takvimine hazırlanacak. Sınav takviminin açıklanmasıyla birlikte öğrencileri sınav heyecanı sardı. Takvimden de anlaşılacağı gibi yaklaşık 1 ay kadar süre sonra AÖF yaz okulu sınavları yapılacak.

AÖF yaz okulu sınavları ne zaman?

Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden bugün yapılan açıklamaya göre AÖF yaz okulu sınavları 14 – 15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacak. Yaz okulu sınavları belli bir sınav merkezinde değil bütün şehirlerde gerçekleştirilecek. Tek sınav olarak yapılacak olan sistemler öğrencilerin aldığı not direkt olarak başarı puanlarına yansıyacak. Okulu bitirmek için 3 dersi bulunan öğrenciler istemeleri durumunda yaz okuluna başvurabilecek fakat yaz okuluna katılan öğrencilerin üç ders sınavına katılma Hakkı olmayacak.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim