Antalya’da 45 gün önce kaybolan üniversite öğrencisi gencin cesedi bulundu

Antalya'da Güver Uçurumu’nda bulunan erkek cesedinin kimliği belirlendi. Cesedin 45 gün önce aynı bölgede kaybolan üniversite öğrencisi Eyyüphan Yıldız'a ait olduğu ortaya çıktı. Gencin ailesi daha önce Müge Anlı ile Tatlı Sert programına da katılarak oğullarını aramıştı.

17.07.2019 - 12:25
17.07.2019 - 15:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde bulunan Güver Uçurumu’na yürüyüşe çıkan Anadolu Kanyoning Kulübü üyesi bir grup gezgin geçtiğimiz pazartesi günü uçurumun tabanında insan iskeletine benzeyen kemik parçaları görerek durumu yetkililere haber vermişti. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve AFAD ekibi sevk edildi. Ekipler saatlerce süren çalışmaların sonunda cesedin bulunduğu yere ulaştı. Yapılan ilk incelemede iskelet parçalarını bir erkeğe ait olduğu belirlenirken, dün sabah saatlerinde ekipler 6 saatlik uğraşın sonucunda cesedi 120 metrelik uçurumun tabanından yukarıya çıkarmayı başardı. Ceset, cenaze aracına konularak Antalya adli tıp Kurumu’na gönderildi.

Kayıp üniversite öğrencisine ait çıktı

Adli tıp Kurumu’nda yapılan inceleme sırasında cesedin üzerinden Eyyüphan Yıldız’a ait kimlik çıktığı öğrenildi. Otopsi işlemlerinin yardımcı olması için DNA örneği veren baba İhsan Yıldız, 45 gün süren aramalar sonucunda sonunda oğlunun cenazesini bulduğunu dile getirdi. Cenazenin üzerinden oğluna ait kimliğin çıktığını belirten baba Yıldız, kesin ölüm nedeninin İstanbul’da yapılacak otopsi sonrasında belirleneceğini söyledi. Antalya’da işlemlerin tamamlanmasının ardından cenaze otopsi yapılmak üzere İstanbul’daki Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na gönderildi.

45 gündür aranıyordu

Cesedin üzerinden kimliği çıkan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Eyyüphan Yıldız aynı bölgede 45 gün önce ortadan kaybolmuştu. Aile çocuklarına aramalarına rağmen ulaşamayınca ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında başvurmuş ancak yapılan aramalarda herhangi bir sonuca ulaşılamamıştı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim