Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Anne kart başvurusu nasıl yapılır? Anne kart nasıl alınır?

Anne kartı başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 0-4 yaş arası çocuk sahibi olan annelere ücretsiz ulaşım desteği sağlanmasının ardından anne kart nasıl alınır sorusu gündeme geldi. Peki anne kart nasıl ve nereden alınır? İBB anne kartı başvurusu nasıl yapılır?
Eklenme:
 Anne kart başvurusu nasıl yapılır? Anne kart nasıl alınır?

Anne kart başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım imkanı sağlamaya başladı. Ücretsiz ulaşım imkanından yararlanmak isteyenlerin anne kartı alması gerekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 TL ücret karşılığında verilen anne kart ile metrobüs, metro, vapur, tren gibi toplu taşıma araçlarına ücretsiz bilmek mümkün. Peki anne kart nereden ve nasıl alınır? Anne kart başvurusu nasıl yapılır? kimler kart başvurusu yapabilir?

Anne kart başvurusu nasıl yapılır?

Anne kart almak için 0-48 ay arasında çocuğunuz olması gerekiyor. 24 Temmuz itibarıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan uygulamada anne kart adı altında ücretsiz İstanbul kart veriliyor. Anne Kart başvuruları İstanbul Büyükşehir Belediyesinin internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. Aynı zamanda İstanbulkart başvuru noktalarından da ücretsiz ulaşım kartını almak mümkün. Online başvuru yapmak isteyenler https://www.istanbulkart.istanbul/anne-kart adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir.

İBB anne kart nasıl alınır?

Anne kart başvurusu İnternet’ten ya da başvuru noktalarından tamamlandıktan sonra kart almaya hak kazananlar İstanbul kart başvuru merkezinden anne kartını teslim alabiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından 17 Temmuz tarihinde alınan karar doğrultusunda İstanbul’da yaşayan ve 0-4 yaş arası çocuk sahibi olan anneler İstanbul il sınırları içerisinde kullanmak üzere toplu ulaşımda ücretsiz kartla seyahat edebiliyor. Anne kart almak için başvuru sırasında 10 TL ücret ödemek gerekiyor. Kartınızda bakiye olması durumunda şehir içi ulaşımı ücretsiz kullanabildiğiniz gibi Beltur, BNB bisiklet, Sosyal tesisler, İspark, Migros, İsper, A101, Hamidiye otomatları ve itaksi gibi sosyal alanlarda da ödeme işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Polatlı’da neden kum fırtınası oldu? Kum fırtınası nedir, sebepleri neler?
12 09 2020 - 18:42
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Yorum Yap