Ankara’da öz kızına 3 yıl boyunca sistematik olarak cinsel istismarda bulunan baba 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Ankara’da öz kızına 5 ve 8 yaşları arasında 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile tutuksuz yargılanan C.Ö.K., davanın karar duruşmasında 30 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklandı. Olayın gün yüzüne çıkmasının ardından eşinden boşanan anne A.Ş, böyle bir olayı kaldırmanın çok zor olduğunu dile getirdi.

20.07.2019 - 14:31
21.07.2019 - 11:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ankara’da meydana gelen olayda, C.Ö.K. 2 çocuğundan en küçüğü olan Z.H.K.’ya 2011 yılında başlayarak 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulundu. 2014 yılında A.Ş., kendisine psikolojik ve cinsel şiddet uyguladığın öne sürerek C.Ö.K.’den boşandı. Bu sırada kızının davranışlarını fark eden A.Ş. savcılığa giderek eski eşinden şikayetçi oldu. Annenin şikayeti üzerine gözaltına alınan baba C.Ö.K., çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı. 2016 yılında C.Ö.K. hakkında, ‘çocuğun nitelikli ve zincirleme cinsel istismarı’ suçundan Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

30 yıl hapis cezası verildi

Eşinden boşandıktan sonra İstanbul’a yerleşen ve son olarak kızını yanına aldığı sırada otelde cinsel istismarda bulunduğu belirlenen baba, İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından geçtiğimiz 10 Temmuz günü 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan C.Ö.K., hükmün açıklanması ile birlikte tutuklandı. Mahkeme heyeti sanık hakkında kızına yönelik eylemleri tehditle ve zincirleme olarak gerçekleştirdiği gerekçesiyle önce 60 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Ardından sanık, Türk Ceza Kanunu 61 /7 maddesi gereğince süreli hapis cezasının 30 yıldan fazla olamayacağı gerekçesiyle 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkemenin kararından memnunuz

Mahkemenin ardından açıklama yapan anne, 2014 yılında eşinden boşandıktan sonra kızını davranışlarından şüphelendiğini ve durumu fark ettiğini ardından da savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Kızının şu anda 13 yaşında olduğunu belirten anne bu süreç içerisinde çok yıprandığını ve sık sık intihar girişiminde bulunduğunu belirterek, bunu kaldırmanın çok zor olduğunu söyledi. Şu anda kararın bozulmasından korktuklarını belirten anne, adaletin yerini bulduğunu ve adalet adına çok sevindiklerini dile getirdi. Mahkemenin verdiği karardan dolayı son derece mutlu olduğunu belirten A.Ş., mahkeme bu kadar vermeseydi çocukların ilerleyen yıllarda intikam almak isteyeceğinden emin olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim