Ankara’da M. İhsan Arslan Vakfı tarafından yaptırılan Halise Arslan Özel Eğitim Okulu MEB’e tahsis edildi

Ankara'da M. İhsan Arslan Vakfı tarafından yaptırılan Halise Arslan Özel Eğitim Okulu, alınan kararlar doğrultusundan Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis edildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İnsanların elbette zamanını ve parasını hayra vesile kılması özellikle engelli çocuklarımızın, yaşlılarımızın hizmetine yönelik birtakım çalışmalara vakfetmesini son derece değerli buluyorum" dedi.

08.08.2019 - 17:55
08.08.2019 - 17:55
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Bakan Ziya Selçuk, Ankara’nın Gölbaşı ilçesi İncek bölgesinde bakanlık ile M. İhsan Arslan Vakfı tarafından inşaa edilen Halise Arslan Özel Eğitim Okulu’nun bakanlığa tahsisiyla alakalı olarak düzenlenen işbirliği protokolü imza organizasyonuna katıldı. İmza töreninde Bakan Selçuk, bu tür hizmet ve hediyeleri çok önemsediğini belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

“İnsanların elbette zamanını ve parasını hayra vesile kılması özellikle engelli çocuklarımızın, yaşlılarımızın hizmetine yönelik birtakım çalışmalara vakfetmesini son derece değerli buluyorum. Çünkü herkesin parası olabilir, ama herkes bu parayı hayra harcayamaz. Zamanı olabilir herkesin, ama herkes zamanını bu tür işlere yöneltemeyebilir” dedi. İllere yaptıkları ziyaretlerde hayırseverlerle bir araya gelip fikir alışverişinde bulunduklarını ve hayırseverler vasıtasıyla Türkiye’de belirli hizmetlerin hayata geçirilmesine katkı sağladıklarını anlatan Bakan Selçuk, “Bugün burada da özellikle engelli çocuklarımızın eğitimine ilişkin olarak uluslararası manada güzel bir çaba, iş ve eylem var. Bu çalışmanın MEB’e başka açılardan da örnek olabilecek bir çalışma olduğunu ifade etmek isterim. Belirli bir protokolü imzalayarak değil de, sonrasında da sürdürülebilir bir proje yapabilmek önem taşıyor. Bu konudaki sürdürülebilirliğin başka kurumlar için de umut vadedici olduğunu ifade etmemde fayda var” diye konuştu.

Daha önce Diyarbakır’da Görme Engelli Okulu inşa edilip MEB’e tahsis edilmişti

Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı M. İhsan Arslan, kamudaki ilk görevinin öğretmenlik olduğunu söyleyerek öğretmenliğini yaptığı ilk zamanlarda Diyarbakır’da Görme Engelli Okulu’nu inşa edip yine MEB’e tahsis ettiklerini dile getirdi. Konuşmasını “Sayın bakanın ‘güzel ve hayırlı bir şey yapıyorsun’ demesi benim için çok anlamlı olmuştu. Bu beni çok mutlu etti, moral de verdi. Tekrar huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum. Bütün ekibiyle birlikte çok kısa zamanda bu işbirliğimizi gerçekleştirdiler” cümleleriyle sonlandırdı.

Daha sonra Bakan Selçuk ve Arslar okulu gezerek incelemelerde bulundu.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim