Ankara’da 16 Köpeği Zehirleyerek Öldüren Caniler Ağır Ceza Mahkemesinde Yargılanacak

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde geçtiğimiz aylarda 16 sokak köpeğini zehirleyerek öldüren ve gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 3 sanık hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. Tutuksuz yargılanan sanıklar 24 Eylül tarihinde 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

03.07.2019 - 19:15
04.07.2019 - 11:10
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ankara Yenimahalle Batıkent’te geçtiğimiz nisan ayında meydana gelen olayda 16 köpeğin zehirlenerek öldürülmesinin ardından, köpekleri zehirledikleri gerekçesiyle Levent Özcan, Aydın Gölge, Musa Devran isimli 3 kişi gözaltına alınmıştı. Emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen 3 zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından 3 kişi hakkında hazırlanan iddianame ağır ceza mahkemesince kabul edildi.

5 Yıl Hapis İsteniyor

Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede sanıkların müşteki Buket Özgünlü’nün sahibi olduğu ‘Tarçın’, ‘Fıstık’ ve ‘Ceviz’ adlı köpekler ve diğer sokak köpeklerine hiçbir neden yokken tavuk etine böcek ilacı ekleyerek verdikleri belirtildi. Savcılık iddianamede bu maddelerin sadece köpeklere zarar vermekle kalmadığına aynı zamanda çevrenin insan, bitki ve hayvanlara zarar verecek nitelikte kirletildiğine dikkat çekti. Savcılık iddianamede haklı bir neden olmaksızın sahipli hayvanı öldürmek ve işe yaramayacak hale getirmek suçlarından 3 sanık hakkında 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istedi.

24 Ekim’de Yargılanmalarına Başlanacak

Tutuksuz 3 sanık hakkında savcılık tarafından hazırlanan iddianamede 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası talep edildi. Savcılığın hazırladığı iddianame Ankara 5 Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 16 köpeği zehirleyerek öldüren 3 cani, 24 Ekim tarihinde hakim karşısına çıkacak.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim