Haber

Ankara’da 16 Köpeği Zehirleyerek Öldüren Caniler Ağır Ceza Mahkemesinde Yargılanacak

Ankara Yenimahalle Batıkent’te geçtiğimiz nisan ayında meydana gelen olayda 16 köpeğin zehirlenerek öldürülmesinin ardından, köpekleri zehirledikleri gerekçesiyle Levent Özcan, Aydın Gölge, Musa Devran isimli 3 kişi gözaltına alınmıştı. Emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen 3 zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından 3 kişi hakkında hazırlanan iddianame ağır ceza mahkemesince kabul edildi.

5 Yıl Hapis İsteniyor

Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede sanıkların müşteki Buket Özgünlü’nün sahibi olduğu ‘Tarçın’, ‘Fıstık’ ve ‘Ceviz’ adlı köpekler ve diğer sokak köpeklerine hiçbir neden yokken tavuk etine böcek ilacı ekleyerek verdikleri belirtildi. Savcılık iddianamede bu maddelerin sadece köpeklere zarar vermekle kalmadığına aynı zamanda çevrenin insan, bitki ve hayvanlara zarar verecek nitelikte kirletildiğine dikkat çekti. Savcılık iddianamede haklı bir neden olmaksızın sahipli hayvanı öldürmek ve işe yaramayacak hale getirmek suçlarından 3 sanık hakkında 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istedi.

Ankara'da 16 Köpeği Zehirleyerek Öldüren Caniler Ağır Ceza Mahkemesinde Yargılanacak

24 Ekim’de Yargılanmalarına Başlanacak

Tutuksuz 3 sanık hakkında savcılık tarafından hazırlanan iddianamede 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası talep edildi. Savcılığın hazırladığı iddianame Ankara 5 Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 16 köpeği zehirleyerek öldüren 3 cani, 24 Ekim tarihinde hakim karşısına çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu