Ankara’da 1 polis şehit oldu

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
19 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde kontrol noktasında durdurulan bir yolcu otobüsündeki yolculardan biri şüphe üzerine araçtan indirildikten sonra kaçmaya başladı. Bunun üzerine şüpheli kişinin peşine düşen polis ekipleri, kovalamaca esnasında havaya açılan bir uyarı atışında kazayla vurulan polis memuru Hakan Can şehit oldu.

Edinilen bilgilere göre, Siirt’ten İstanbul’a gitmekte olan 56 AP 616 plakalı yolcu otobüsü Ankara’nın Gölbaşı ilçesi girişinde bulunan kontrol noktasında polis ekipleri tarafından durduruldu. Otobüsteki yolcuların kimlik kontrolü yapıldığı esnada arka koltuklarda oturan 1’i kadın 2 kişinin durumlarından şüphelenen sivil polis ekipleri, erkek olan yolcunun otobüsten inmesini istedi. Otobüsten inen şüpheli kişi üzerinde bulunan silahı çıkarıp ateş ederek yolun diğer tarafına kaçtı. Bunun üzerine havaya uyarı ateşi açıldığı ve bu sırada polis memuru Hakan Can’ın vurularak ağır yaralandığı öğrenildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Açıklama Yaptı

Hastaneye ağır yaralı olarak kaldırılan polis Hakan Can yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. Ankara Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, kontrol esnasında kaçan bir şahsın kovalanması sırasında havaya uyarı atışı yapılması nedeniyle bir polis memurunun kazayla vurularak şehit olduğunu belirtti. Diğer yandan, kaçan şüpheli kişinin yakalandığı bildirildi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com