Ankara’da 1 polis şehit oldu

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde şüpheli kişinin yakalanması için yaşanan kovalamaca esnasında kazayla vurulan polis şehit oldu.

19.12.2017 - 9:56
19.12.2017 - 9:56
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde kontrol noktasında durdurulan bir yolcu otobüsündeki yolculardan biri şüphe üzerine araçtan indirildikten sonra kaçmaya başladı. Bunun üzerine şüpheli kişinin peşine düşen polis ekipleri, kovalamaca esnasında havaya açılan bir uyarı atışında kazayla vurulan polis memuru Hakan Can şehit oldu.

Edinilen bilgilere göre, Siirt’ten İstanbul’a gitmekte olan 56 AP 616 plakalı yolcu otobüsü Ankara’nın Gölbaşı ilçesi girişinde bulunan kontrol noktasında polis ekipleri tarafından durduruldu. Otobüsteki yolcuların kimlik kontrolü yapıldığı esnada arka koltuklarda oturan 1’i kadın 2 kişinin durumlarından şüphelenen sivil polis ekipleri, erkek olan yolcunun otobüsten inmesini istedi. Otobüsten inen şüpheli kişi üzerinde bulunan silahı çıkarıp ateş ederek yolun diğer tarafına kaçtı. Bunun üzerine havaya uyarı ateşi açıldığı ve bu sırada polis memuru Hakan Can’ın vurularak ağır yaralandığı öğrenildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Açıklama Yaptı

Hastaneye ağır yaralı olarak kaldırılan polis Hakan Can yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. Ankara Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, kontrol esnasında kaçan bir şahsın kovalanması sırasında havaya uyarı atışı yapılması nedeniyle bir polis memurunun kazayla vurularak şehit olduğunu belirtti. Diğer yandan, kaçan şüpheli kişinin yakalandığı bildirildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim